Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová cyklotrasa v Devínskej Novej Vsi
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Èas cyklotrasy Na hriadkach, ktorú si môže bratislavská verejnos v sobotu v rámci otvorenia cyklistickej a turistickej sezóny 2006 vyskúša v Devínskej Novej Vsi. Nová cyklotrasa vedie od ulice Bukovèana po ulicu Na Hriadkach. foto: SITA/¼udovít Vaniher
9. septembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skÚtvar propagácie a cestového ruchu Ilustračná: SITA/AP

Nitra bude v septembri žiť pohybom

Európsky týždeň mobility, ktorý sa koná 16. – 22. 9. 2014, má za cieľ uvedomiť si ako narábame so svojím  mestským priestorom. Tohtoročný slogan „naše ulice, naše rozhodnutie“ nabáda ľudí v Európe, aby si vytvorili typ mesta, v ktorom chcú žiť. 

Celý týždeň bude zameraný na vzťah medzi využívaním priestranstiev a kvalitou života, napríklad  ako „kultivovať“ mestské priestory: parkoviská môžu byť pretransformované na miniparky, betónové ulice môžu byť využité pre rôzne aktivity a dopravné tepny môžu byť priestorom pre kaviarenské posedenie. Mesto Nitra bude jedným z dvoch krajských miest na Slovensku, ktoré sa zapojí do Európskeho týždňa mobility.

Od 17. do 19. 9. v čase od 13.00 do 17.00 hod. bude na Svätoplukovom námestí v Nitre pristavený Potulný antikvariát, ktorý ocenia nielen milovníci literatúry. Atmosféru bude dotvárať paletové sedenie so slnečníkmi a chutným občerstvením. V piatok 19. 9. od 15.00 hod. si budú môcť všetci záujemcovia vyskúšať rôzne športy ako napríklad korfbal, jumping, kettlebell, crossfit, street workout a mnoho iných. Zároveň je pripravený bohatý sprievodný kultúrny program. Okrem tanečných vystúpení to bude napríklad aerobikové exhibičné vystúpenie a vo večerných hodinách jazzový koncert.

Vyznávači zdravého životného štýlu sa môžu tešiť na dve popoludnia plné prednášok o zdravej výžive. Zaujímavým hosťom bude aj známy slovenský spisovateľ a cestovateľ Jozef Banáš. V sobotu o 18.30 hod. sa môžu všetci záujemcovia pripojiť k Nitrianskej cyklojazde cez mesto. V nedeľu dostanú priestor všetky alternatívne spôsoby dopravy cez uzavretú komunikáciu od Chrenovského po Univerzitný most. Pridať sa môžete na korčuliach, bicykli, kolobežkách alebo akýmkoľvek iným spôsobom. Okrem toho bude počas celého týždňa prebiehať súťaž „Do práce na bicykli“.

21-08-2014_04-20-34_crop

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X