Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava chodnik nitra
ilustračné
2. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Nitra bude opravovať chodníky, v najbližšom čase sa dočkajú opráv tieto

Nitra vložila finančné prostriedky do viacerých opráv, výnimkou nie sú ani chodníky. V najbližšej dobe sú na pláne tieto opravy.

Podľa zmlúv zverejnených na webovej stránke mesta, v blízke dobe dôjde k oprave chodníka „Nová osada“ a k oprave spevnených objektov chodníka na Dunajskej ulici od čísla 12 po 18.

Chodník na Dunajskej opraví spoločnosť Real Control a stane sa tak na základe cenovej ponuky z 5. marca 2018. Ako uvádza dokument, s opravami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom dielo má byť hotové do 30. júna 2018.

Firma za opravu chodníka zinkasuje 12.494,87 eur bez DPH, čo sa po pri prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 2.498,97 eur, vyšplhá na celkovú hodnotu 14.993,84 eur.

„Záručná doba je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ píše sa v zmluve.

Chodník v Novej osade bude opravovať rovnako spoločnosť Real Control. Oprava sa uskutoční podobne ako v prvom prípade na základe cenovej ponuky, ktorú spoločnosť mestu zaslala 5. marca 2018.

S opravou chodníka v Novej osade sa začne do troch dní od účinnosti zmluvy a dokončený má byť do 31. júla 2018. Cena bola podľa zmluvy stanovená na 48.185,73 eur bez DPH. Daň v tomto prípade dosiahne hodnotu 9.637,15 eur a celková suma za zhotovené dielo sa tak vyšplhá na hodnotu 57.822,88 eur.

Záručná doba je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. „Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ informuje dokument v odseku o riešení sporov.

Spoločnosť Real Control za opravu dvoch chodníkov zinkasuje necelých 73-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X