Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklotrasa na Borine
Foto: NitraDeň.sk
2. apríla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Niekoľko obyvateľov Nitry sa postavilo proti výstavbe cyklotrasy. Odpoveď im poslala hlavná kontrolórka mesta

Niektorým obyvateľom Nitry prekáža cyklotrasa, ktorá povedie z Klokočiny cez Borinu až na autobusovú stanicu. Svoj nesúhlas s výstavbou vyjadrili formou petície.

Obyvatelia sa ohradili voči výstavbe cyklotrasy, ktorá povedie z Klokočiny cez Borinu až na autobusovú stanicu. Ako sa píše na webe mesta, koncom februára tohto roka bola Útvarom hlavného kontrolóra zaevidovaná petícia, ktorá sa týkala stavebných činností pri výstavbe projektu cyklotrasy Klokočina – Borina – autobusová stanica. Občania podpísaní pod petíciou žiadali zastavenie výstavby projektu cyklotrasy. Ako dodáva hlavná kontrolórka mesta Nitry Darina Keselyová, podaná petícia obsahovala nedostatky, ktoré však boli odstránené. Celkový počet podpisov na petičnom hárku je 14.

Hlavná kontrolórka po prešetrení petície a vyžiadaní si stanoviska odborného útvaru Mestského úradu v Nitre oznámila občanom nasledovné: „Mesto Nitra v rámci čerpania finančných prostriedkov z eurofondov pripravuje projektovú dokumentáciu a realizuje výstavbu nových úsekov cyklotrás v súlade so štúdiou pod názvom „Cyklistické trasy v meste Nitra“. Výstavba „Cyklotrasy Klokočina – Borina – Hollého – AS Nitra“ je realizovaná na základe stavebného povolenia č. UHA-DUaI- 6416/2016-003-Ing.Dá, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 09.01.2017 a v zmysle odsúhlasenej projektovej dokumentácie. Vzhľadom k veľkému počtu účastníkov konania bolo zahájenie stavebného konania (pod č.j. UHA-DaCH-6416/2016-002-Ing.Dá zo dňa 5.10.2016), ako aj oznámenie stavebného povolenia účastníkom konania, dotknutým orgánom a správcom IS, oznámené formou verejnej vyhlášky, ktorá bola vyvesená spolu so situačným výkresom na úradnej tabuli Mesta Nitra, VMč č. 2 – Staré mesto; VMČ č. 3- Čermáň; VMČ č. 4 – Klokočina a zverejnená na webovom sídle Mesta Nitra,“ píše sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície.

Ako ďalej uvádza Keselyová, trasa cyklotrasy, ktorá je aktuálne vo výstavbe, prechádza zastavaným územím, a to konkrétne v uličnom priestore. Cyklotrasa vedie cez jestvujúce chodníky pre peších a čiastočne je situovaná v mestskej verejnej zeleni. „Cyklotrasa je navrhnutá ako spoločná cestička pre cyklistov a chodcov. Má dopravný charakter a bude slúžiť na prepojenie mestskej časti Klokočina cez mestský les Borina na Hollého ulicu a na autobusovú stanicu. Trasa bola navrhnutá so zreteľom na priestorové danosti územia, inžinierske siete, jestvujúce stavby vrátane zelene,“ spresňuje oznámenie o výsledku prešetrenia petície.

Realizácia stavby si vyžiadala aj asanovanie niektorých drevín a výrub stromov. Toto sa udialo s povolením, pričom zároveň bola mestu uložená povinnosť vykonania náhradnej výsadby za uskutočnený výrub. „Výsadba sa uskutoční na základe samostatného stavebného objektu “SO 06 Sadovnícke úpravy“. Náhradná výsadba za uskutočnený výrub je navrhnutá na plochách pozdĺž cyklotrasy formou okrasných krov a stromov so zreteľom na zachovanie podielu stromovej zelene v dotknutých územiach,“ píše Keselyová nespokojným obyvateľom.

Ako ďalej informovala hlavná kontrolórka mesta, odbor investičnej výstavby a rozvoja Mestského úradu v Nitre vo svojom vyjadrení k predmetu petície uviedol, že v súčasnosti je realizácia stavby v štádiu ukončovania jednotlivých úsekov s rozličným stupňom finalizácie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X