Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Prenosné dopravné ihrisko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prenosné dopravné ihrisko odovzdal škôlkárom a školákom v Seredi autor projektu Bezpeèné mesto Miloš Majko. Ihrisko je zložené z množstva prvkov, ktoré umožnia vytvori rôzne dopravné situácie. Urèené je na dopravnú výchovu najmenších a zároveò najzraniteľnejších úèastníkov cestnej premávky. Sereï, 28. november 2011. Foto: SITA/Pavol Machoviè
6. marca 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Neziskové organizácie z Nitrianskeho kraja môžu na dopravnú výchovu získať až 1 100 eur!

Program Bona via je jubilejný, preto je nielen vyššia čiastka na jednotlivé projekty, ale zapojiť sa môžu ľudia z celého kraja

NITRA 6. marca – Až 1 100 eur môžu získať neformálne skupiny občanov a neziskové organizácie z Nitrianskeho kraja na projekty, ktoré podporia dopravnú výchovu. Nitrianska komunitná nadácia (NKN) vyhlásila 10. ročník programu Bona via, ktorý podporuje napríklad výstavbu detských dopravných ihrísk.

„Hodnotiť sa bude najmä nápaditosť, dlhodobý prínos, zapojenie rodičov a dobrovoľníkov a keďže je tento rok jubilejný, je to nielen vyššia čiastka na jednotlivé projekty, ale zapojiť sa môžu ľudia z celého kraja, kým doteraz bol program určený iba pre Nitriansky okres,“ uviedla Petra Hadžová z NKN. Uzávierka programu je 27. marca 2014. Ako uviedla Hadžová, vďaka programu Bona via sa stala dopravná výchova dôležitým prvkom vyučovania vo viac ako tridsiatich školách a škôlkach v okrese Nitra.

Program Bona via založil pri NKN v roku 2004 Andrej Sitkey, ktorý pracoval ako dopravný policajt. Už desiaty rok podporuje dopravnú výchovu detí a mládeže a jej inovatívne formy vzdelávania a získal pre program spoločnosť Granvia, ktorá tieto aktivity finančne podporuje.

„Neviem uviesť, koľkým dopravným nehodám alebo zraneniam detí sme zabránili, ak sme však zabránili zraneniu len jedného dieťaťa, tak cieľ našej činnosti bol splnený,“ uviedol Andrej Sitkey. Z programu bolo doteraz podporených 46 projektov sumou 12 525 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X