Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rieka Nitra
Foto: ilustračné, © NitraDen.sk
9. mája 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Neplnoleté dievčatá sa váľali po brehu rieky Nitra, napokon boli oznámené sociálnemu útvaru a skončili u polície

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, počas minulého týždňa vo večerných hodinách spozorovala hliadka na Wilsonovom nábreží, konkrétne neďaleko internátu Mladosť, dve dievčatá.

Tie sa podľa slov polície s veľkými problémami pohybovali a miestami sa dokonca váľali pod stromom a po klzkom brehu rieky Nitra. Ako uvádza nitrianska polícia, už na prvý pohľad bolo jasné, že ide o nedospelé osoby.

„Keďže reálne hrozilo nebezpečenstvo pádu do koryta rieky v studenom a sychravom počasí, príslušníci išli okamžite za nimi a obom dievčatám pomohli vyjsť z klzkého svahu na priľahlý chodník,“ informovala Mestská polícia Nitra.

Hliadka mestskej polície následne oslovila obe dievčatá a opýtala sa ich, čo tam robili. Ako sa píše na webe mestskej polície v týždennom hlásení, obe dievčatá nejasne artikulovali, pritom mali nekoordinované pohyby a ledva stáli na nohách.

Dievčatá sa polícii navyše priznali, že pili alkohol, no údajne si dali iba trocha. „To, že obe boli zjavne pod vplyvom alkoholu, bolo príslušníkom jasné už vtedy, keď ich s problémami vyťahovali zo svahu. Hliadka obe dievčatá predviedla na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti, kde operačný príslušník preveril ich totožnosť,“ píše sa na webe Mestskej polície v Nitre.

Podľa polície sa mladšia z dievčat spočiatku pokúšala zavádzať o svojom veku a snažila sa presvedčiť príslušníkov, že už mala 15 rokov. Jej skutočný vek však bol o rok menej, a teda 14 rokov. Staršia z dvojice mala 16 rokov.

„Obe dievčatá sa podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu, kalibrovaný prístroj na meranie alkoholu vdychu určil objemové percento alkoholu v krvi u mladistvého dievčaťa na dve promile, u maloletého na jeden a pol promile,“ spresnila nitrianska mestská polícia.

Zasahujúci príslušníci zistili následne telefonické kontakty na zákonných zástupcov oboch dievčat, ktorých o zistených skutočnostiach informovali a vyzvali ich, aby si pre svoje dcéry prišli na útvar mestskej polície.

„Jeden z príslušníkov vykonal s otcami nitrianskych dievčat pohovor o ďalšom postupe riešenia správneho deliktu ich dcér. Pre porušenie ustanovenia §2 ods. 2 zák. 219/1996 Z.z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní protialkoholických záchytných izieb v znení neskorších predpisov mestská polícia skutok oznámila sociálnemu útvaru mestského úradu na doriešenie,“ uviedli záverom nitrianski policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X