Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_zlate_moravce_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk
4. augusta 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Nemocnica Zlaté Moravce investuje 400 tisíc eur do rekonštrukcie tepelného hospodárstva

Prínosom investície bude výrazné zníženie nákladov na prevádzku, čo pozitívne ovplyvní aj hospodársky výsledok nemocnice.

Nemocnica vybuduje nezávislý prevádzkový zdroj tepla na vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody. Po spustení nového technologického zariadenia do prevádzky pôvodný centrálny zdroj odpojí.

Využitie nových technológií umožní diaľkový centrálny dohľad nad prevádzkou kotolne a zároveň prehľad o spotrebe plynu a vyrobeného tepla. Počas výstavby sa na prepojenie jednotlivých budov s kotolňou v maximálnej miere využijú existujúce teplovodné kanály. Rozkopávky komunikácií teda budú len minimálne.

„Nemocnica bude v budúcnosti profitovať z výrazného zníženia spotreby plynu, tepelných strát, zvýšenej účinnosti dodávok tepla a teplej vody. Prínosom majú byť i úspory na strane spotreby,“ uviedla tlačová hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK, a. s., Alžbeta Sivá. Ako doplnila, okrem ekonomických úspor bude mať investícia aj ekologický význam.

Nemocnica v Zlatých Moravciach bola roky mestskou nemocnicou, od januára 2017 ju prevádzkuje AGEL SK, ktorý je aj jej majoritným vlastníkom. Základný rajón zdravotníckeho zariadenia tvorí obyvateľstvo okresu Zlaté Moravce s hraničnými obcami okresov Nitra a Levice. Po zániku nemocnice v Novej Bani poskytuje zlatomoravská nemocnica zdravotnícke služby i pre obyvateľov regiónu Nová Baňa.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X