Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. januára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Ilustračné: SITA/AP, Katasterportal.sk, maps.google.com

Nemocnica predáva vrátnicu a budovu detskej pohotovosti! Obchodná súťaž bola zverejnená v čase, keď väčšina ľudí sviatkovala! – aktualizované

Fakultná nemocnica v Nitre zverejnila ponuku predaja budovy známej ako stará vrátnica s prístavbou len deň pred Vianocami, teda 23. decembra 2013. Prípadní záujemcovia o budovu mohli odovzdať svoje ponuky najneskôr do 9. januára.

Ako nás informoval riaditeľ nemocnice Jozef Valocký, nemocnica predáva dvojposchodovú budovu, ktorú využíva od roku 1930 a k nej pristavenú jednoposchodovú budovu využívanú od roku 1956. Predmetom predaja sú aj pozemky s rozlohou 1340 metrov štvorcových patriace k budovám. Nemocnica tvdrí, že priestory pre svoju potrebu nevyužíva už dvadsať rokov a navyše je celá budova v zlom stave. Údržba by preto bola pre nemocnicu finančne náročná a nerentabilná. Cena objektu bola stanovená znaleckým posudkom na 247-tisíc eur.

[map id="6205"]

Podozrivý termín

Podozrenie vzbudil termín, v ktorom Fakultná nemocnica Nitra ponuku zverejnila. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti reagovalo na obchodnú súťaž v tlačovej správe: „Je zrejmé, že ide o evidentnú snahu, aby ponuku predložil iba vopred dohodnutý záujemca z radov politických kamarátov alebo sponzorov. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vyzýva ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, aby okamžite zasiahla proti takémuto výpredaju nemocničného majetku.“ – zobraziť tlačovú správu

Horizon33_2014-1-14_14-2-59

Záujemcovia prišli

Ako nás však informoval riaditeľ nemocnice Jozef Valocký, nemocnica obdržala sedem ponúk, no dvaja zo záujemcov svoje ponuky napokon stiahli, takže vo výberovom konaní sú piati záujemcovia. Práve toto číslo považuje Valocký za dôkaz toho, že informácie neboli poskytnuté len malému počtu záujemcov. Okrem toho Valocký dodal, že s odpredajom spomínaných nehnuteľností sa nezačalo v decembri, ale ide o dlhodobý proces prípravy a získavania stanovísk nadriadených orgánov. Ponuka bola zverejnená aj v Hospodárskych novinách, a to 30.12.2013.

Lekári o ničom nevedeli

Budova vrátnice, v ktorej sídli detská a zubná pohotovosť, sa ale predáva bez vedomia lekárov, ktorí tu majú prenajaté priestory. Detská lekárka Lýdia Jančíková, ktorá tu má prenajaté priestory, nám povedala, že o predaji budovy žiaden z troch nájomcov vopred nevedel. O predaji budovy, v ktorej sídli aj ambulancia detskej pohotovosti sa dozvedela až z médií a podľa vlastných slov bola v šoku. Dodala však, že nájomcovia sa už stretli so zástupcom nemocnice Ladislavom Bereczom, ktorý má predaj na starosti. Ako nás informovala doktorka Jančíková, Ladislav Berecz nájomcom prisľúbil, že sa nemocnica zaväzuje poskytnúť im po predaji predmetnej budovy iné priestory.

Fakultnej nemocnici sme adresovali otázky:

1. Aké nehnuteľnosti predáva nemocnica a za aké ceny?

2. Dozvedeli sme sa, že sa odpredáva budova vrátnice s prístavbou a inzercia bola uverejnená 30.decembra v Hospodárskych novinách. Kým sa však informácia objavila v regionálnych mediách, bolo už po termíne pre prípadných záujemcov.  Prečo ste zverejnili ponuku práve 30. decembra, teda v čase, keď väčšina ľudí dovolenkuje?

3. Máte s Hospodárskymi novinami zmluvu? Zverejňovali ste tam všetky ponuky aj v minulosti a budete aj v budúcnosti?

4. Kde ešte bola ponuka predaja danej nehnuteľnosti zverejnená?

5. K spomínanej budove – koľko má metrov štvorcových a aký pozemok sa pod ňou nachádza?

6. Budete pokračovať vo výberovom konaní alebo vyhlásite nové konanie?

Vyjadrenie nemocnice:

Horizon33_2014-1-18_15-17-29

Riaditeľ nemocnice MuDr. Jozef Valocký (poslanec NRSR za SMER)

NR SR: Ustanovujúca schôdza

Myslíte si, že by nemocnica mala zopakovať obchodnú súťaž?

Dajte like (páči sa mi to) na článok dole.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X