Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaguar land_rover_vystavba_sita.jpg
ilustračné: SITA
19. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nekonečný príbeh pozemkov pod Jaguarom, Cerulík sa opäť odvolal

Roman Cerulík sa už po niekoľkýkrát odvolal proti rozhodnutiu úradu.

Cerulík ako vlastník pozemkov a stavieb v katastrálnom území Zobor a donedávna aj vlastník pozemkov v Lužiankach, kde bol vyvlastnený a následne podal žalobu o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia o vyvlastnení, ktorou sa domáha prinavrátenia vlastníctva, podal odvolanie proti rozhodnutiu Okresného úradu v Nitre.

Odvolanie sa týka vydania povolenia na stavbu „Príprava strategického parku Nitra“, respektíve konkrétne stavebných objektov priepust (most na I/64), styková križovatka „A“ na ceste I/64, vetva Nitra – Dražovce v 0,050 km úseku I. (obchvatu), okružná križovatka „E“ na ceste I/64 a okružná križovatka „G“, ktorá sa má nachádzať na rovnakej ceste.

V odvolaní Cerulík poukazuje na skutočnosť, že stavebnému konaniu nepredchádzalo relevantné konanie ohľadom posudzovania vplyvov na životné prostredie, konkrétne týkajúce sa strategického parku ako celku. Ako uvádza Cerulík vo svojom odvolaní, tým došlo podľa neho k zrejmému rozporu so Zákonom č. 24/2006 Z.z., ktorý stanovuje bez ohľadu na kritériá nutnosť vedenia zisťovacieho konania.

„Za tohto procesného stavu teda žiadne stavebné konanie nemohlo byť legitímne vedené a niet iného procesného východiska len ako stavebné konanie zastaviť,“ uvádza Cerulík v odvolaní.

Cerulík tiež poukazuje na to, že začlenenie jeho pozemkov do osvedčenia nie je správne, nakoľko podľa Územného plánu Nitry sú tieto pozemky svojou povahou funkčne určené pre vybavenosť s doplnkovým bývaním s výškou zástavby do 6 NP.

„Naproti tomu stavba v podobe Strategického parku, na ktorú sa vzťahu predmetné Osvedčenie o významnej investícii, má svojou povahou úplne iné funkčné určenie,“ uvádza Cerulík.

Nitriansky podnikateľ uviedol v odvolaní aj to, že samotný premiér SR Robert Fico na tlačovej besede v živom TV vysielaní zo dňa 25. februára 2016 ubezpečil Cerulíka ako aj celú širokú verejnosť, že štát pozemky, ktoré Cerulík vlastní, nepotrebuje a pokiaľ sa na nich podnikateľ rozhodne rozvíjať svoj podnikateľský zámer, nebude mu v tom nikto brániť.

Celé znenie odvolania, ktoré podal nitriansky podnikateľ Roman Cerulík, si môžete prečítať na webovej stránke radnice.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X