Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie amfiteátra na Agrokomplexe
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
17. augusta 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk

Nášmu čitateľovi sa nepáči umiestnenie amfiteátra na Agrokomplexe, mestu poslal list

V stredu oficiálne otvorili koncertom Pavla Hammela a Prúdov zrekonštruovaný amfiteáter na výstavisku Agrokomplex. Po desiatich rokoch sa na toto miesto vrátil život. Jeden z našich čitateľov Marián Baránek zaslal po osobnej skúsenosti s amfiteátrom na danej akcii list mestu Nitra. Prečítajte si ho v plnom znení

„Dobrý deň, chcel by som sa informovať ohľadom včerajšej akcie otvorenia amfiteátra na výstavisku Agrokomplex.

Nie je mi jasné, z akého dôvodu bol tento amfiteáter vybudovaný blízko obytnej zóny, keďže výstavisko disponuje aj inými priestormi vhodnými na podobne účely, kde by neboli rušení obyvatelia Nitry. Taktiež v inej lokalite výstaviska by mohol amfiteáter za určitých opatrení fungovať aj po 22. hodine.

Teraz k programu. Spevák a hudobník, ktorý tam vystupoval, mal program do 22. hodiny, kedy sa ľudia pobrali do stánkov na občerstvenie, ktoré bolo súčasťou programu. Následne dal organizátor pokyn na ukončenie predaja občerstvenia a po chvíli za asistencie mestskej polície začali ľudí z areálu vyháňať – aj napriek tomu, že nemali skonzumované zakúpené občerstvenie. Preto by mal niekto nad týmto trocha pouvažovať a ak už organizuje nejakú podobnú akciu na mieste na to určenom, tak by občania mali mať možnosť využiť všetky náležitosti s tým spojené a občerstviť sa.

Ak bol tento amfiteáter vybudovaný práve pre tieto účely a mesto Nitra za pomoci svojej polície účely amfiteátra zakazujú, je na zváženie položiť si otázku, či boli peniaze vynaložené účelné. Je pre mňa nepochopiteľné vybudovať niečo, a potom to zakazovať, čím sa vraciam zasa k prvému odseku – a to miestu amfiteátra.

Ďalšia moja otázka smeruje k amfiteátru pod Zoborom. Keďže Nitra má funkčný amfiteáter pod Zoborom, prečo bolo nutné budovať nový. Myslím, že je to veľmi nehospodárne šafárenie s verejnými financiami.

Pamätám dožinkové slávnosti ešte na mieste terajšieho Centra, kedy Nitrania radi chodili a do prasknutia zaplnili takúto akciu a nikomu neprekážali kolotoče a oslavy až do 24. hodiny. Bol by som rád, keby mi niekto zodpovedal na tieto moje otázky a dal tak relevantné a logické vysvetlenie, z akého dôvodu sa niečo buduje, čo vybudované je, a prečo sa niečo podobné buduje na mieste, kde to bude prekážať občanom a nie na mieste, kde by z toho občan mal prínos.“

O vyjadrenie k listu sme požiadali aj mesto.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X