Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Mimoúrovòová križovatka na R1
SITA
31. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Napojenie parku pri Nitre na R1 zabezpečí spoločnosť Skanska SK

Výstavbu dopravného napojenia priemyselnej zóny Nitra Mlynárce na rýchlostnú cestu R1 Trnava – Banská Bystrica v rámci druhej a štvrtej etapy zabezpečí spoločnosť Skanska SK, a. s. Vo verejnej súťaži uspela s ponukou 5,53 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,64 mil. eur vrátane dane) spomedzi ponúk siedmich uchádzačov. Vyplýva to z výsledku tendra vyhláseného vlani v septembri, predpokladaná cena bola 10,4 mil. eur bez dane.

Investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu a práce majú byť hotové najneskôr do dvanástich mesiacov. Súťaž vyhlásila štátna spoločnosť MH Invest, s. r. o., ktorej zriaďovateľom bolo Ministerstvo hospodárstva SR, ale po prevode obchodného podielu je od marca tohto roka jej spoločníkom už Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Zmluvu s úspešným zhotoviteľom už uzatvorila spoločnosť MH Invest II, s. r. o., v pôsobnosti ministerstva hospodárstva.

Do priemyselnej zóny sa v súčasnosti dá dostať iba cez malú okružnú križovatku na ceste I. triedy Nitra – Topoľčany. Priemyselný park Nitra Sever sa nachádza v katastrálnom území mestských častí Nitry Mlynárce a Dražovce a obce Lužianky. Trasa R1 vedie južne od parku, ktorý je z východu ohraničený cestou I. triedy Nitra – Topoľčany a zo západu riekou Nitra. Prvá etapa napojenia parku na R1 je už hotová. Jej súčasťou bolo vybudovanie jedného odbočovacieho pruhu smerom z Banskej Bystrice a nájazdového pruhu na Bratislavu. Cestné prepojenie odľahčilo dopravu cez Nitru, náklady dosiahli zhruba 2,9 mil. eur bez dane (3,5 mil. eur s daňou) a zhotoviteľom bola na základe zmluvy z júla 2014 spoločnosť Strabag, s. r. o.

Zákazku MH Invest na výstavbu dočasných inžinierskych sietí Strategického parku Nitra získala spoločnosť ViON, a. s. Zlaté Moravce za 2,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,24 mil. eur vrátane dane). Predpokladaná cena prác plánovaných na tri mesiace bola 4,07 mil. eur bez dane. Ponuku predložilo pätnásť uchádzačov, ďalšie boli v rozsahu od 2,85 mil. eur (Eurovia SK, a. s. Košice) do 3,58 mil. eur bez dane (M-Silnice, a. s. Pardubice). Vyplýva zo z vyhodnotenia ponúk na základe výzvy zverejnenej v januári tohto roka. Súčasťou stavby je vybudovanie infraštruktúry a spevnenej plochy pre zariadenie staveniska.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X