Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky hrad sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
24. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Najviac zahraničných turistov prišlo do Nitry z Čiech a Francúzska

Nitru navštívilo počas júna a júla 4 324 turistov, z toho 570 bolo zahraničných. Najviac zahraničných turistov, spolu 364, prišlo z Českej republiky, nasledujú Francúzi – 96, Nemci – 89, Poliaci – 73 a vo väčšom počte prišli aj z Rusi a Američania.

Na prvom mieste v návštevnosti spomedzi atrakcií je Nitriansky hrad, populárny je aj turistický vláčik Nitriansky expres, Mestský park na Sihoti a Zobor,“ uviedla Dana Póčiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. Nitriansky hrad lákal počas leta turistov viacerými podujatiami, medzi ktorými bol napríklad historický festival Pribinova Nitrawa v rámci mestských slávností Nitra, milá Nitra, letné kino na hrade či sokoliari.

Podľa štatistiky návštevnosti Nitrianskeho informačného systému navštívilo Nitru v júni 1 918 turistov, čo je porovnateľný počet ako v júni 2015. Skutočná návštevnosť môže byť vyššia, pretože nie všetci navštívia Nitriansky informačný systém a štatistický úrad ešte informácie o prenocovaniach v Nitre nemá spracované. V júli prišlo 2 406 turistov, čo je zhruba o tisíc viac ako za porovnateľné obdobie minulého roka. Pod nárast sa podpísal Svetový kongres esperanta, v rámci ktorého prišli do mesta pod Zoborom esperantisti zo 60 krajín sveta, napríklad z Japonska, Brazílie, Holandska, Južnej Kórey, Číny, ale aj z viacerých exotických afrických krajín.

V rámci celoročnej kampane budovania značky „Mesto Nitra“ Nitrianska organizácia cestovného ruchu vytvorila a aktualizovala desať produktových balíkov, ktoré majú podporiť návštevnosť mesta. Na kanáli YouTube vznikla relácia Cyklopotulky, ktorá prezentuje Nitru a jej možnosti cykloturistiky.

Pripravujeme tzv. degustačný šek, ktorý bude k dispozícii návštevníkom mesta. Budú sa v ňom nachádzať zvýhodnené vstupy a degustácie regionálnych špecialít,“ priblížila novinky Póčiková.

Naďalej pokračuje propagácia a získavanie nových subjektov do projektu Turistickej zľavovej karty, ktorá funguje od júla 2015. Ku karte pripravujú aj novú informačnú brožúru. „Začali sme aktívne spolupracovať s obcou Topoľčianky, Vinárskymi závodmi Topoľčianky, obcou Mojmírovce, Kaštieľom Mojmírovce a Hotelom Agroinštitút. V roku 2016 sa stali novými členmi Nitrianskej organizácie cestovného ruchu,“ doplnila Póčiková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X