Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. marca 2015 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 SITA, ilustračný snímok

Najviac sa trestnej činnosti v meste dopúšťa mládež

Pri násilných trestných činoch je hlavným spúšťačom alkohol, tvrdí policajný riaditeľ.

Najviac trestných činov spáchali v minulom roku v meste Nitra osoby mladistvé, maloleté a osoby do 25 rokov. Píše sa to v správe o bezpečnostnej situácii v meste za rok 2014, ktorú vypracoval riaditeľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Nitre Miroslav Blaško. Prevažne ide o osoby dopúšťajúce sa trestnej činnosti po prvýkrát. Z hľadiska pôvodu páchateľov tvoria väčšinu obyvatelia Nitry. „Menej početnou, ale závažnejšiu trestnou činnosťou sa stretávame u migrujúcich osôb z iných časti SR, ktorí páchajú prevažne majetkovú trestnú činnosť ako krádeže vlámaním do bytov, domov a krádeže motorových vozidiel,“ píše Blaško. Trestných činov bolo v Nitre minulý rok 1 788, objasnených bolo 864.

Pri násilných trestných činoch je hlavným spúšťačom alkohol, píše sa v správe. Najnebezpečnejšou ulicou je Mostná a jej bezprostredné okolie, kde je sústredená prevažná časť zábavných podnikov a diskoték v meste. V roku 2014 bolo v tejto lokalite zaevidovaných 19 násilných deliktov, policajti objasnili 15. V drvivej väčšine prípadov boli páchatelia zadržaní políciou priamo na mieste. Objasňovanie a dokumentovanie násilných deliktov tam uľahčuje kamerový systém Mestskej polície v Nitre. „Policajný zbor reaguje na bezpečnostnú situáciu v uvedenej lokalite a plánovanie výkonu služby je realizované tak, aby na Mostnej ulici v nočnej dobe bola prítomná polícia,“ tvrdí Blaško. K zvýšenému dohľadu prispel aj incident pred barom Mariattchi v októbri roku 2013. Skupina útočníkov vtedy pod dohľadom kamier zaútočila na návštevníkov baru. „Po incidente bol výkon hliadkovej služby zvýšený. Bezpečnostný dohľad a opatrenia trvajú aj naďalej, za účelom preventívneho eliminovania obdobných deliktov,“ konštatuje Blaško.

O správe bude rokovať Mestské zastupiteľstvo v Nitre na riadnom rokovaní 19. marca.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X