Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianske kúpalisko
NITRA: Nitrianske kúpalisko Nitrianske kúpalisko pod hradom, ktoré zahájilo sezónu a otvorilo brány pre na návštevníkov v sobotu 22. júna 2013. Nitra, 23. jún 2013. Foto: SITA/Martin Havran
17. júla 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračná: SITA/AP

Najobľúbenejšou atrakciou kraja je kúpalisko Vadaš Štúrovo!

Cieľom súťaže je pomôcť propagovať atrakcie kraja a zvýšiť povedomie obyvateľov aj návštevníkov regiónu o miestnych zaujímavostiach

NITRA 17. júla – Najobľúbenejšou turistickou atrakciou Nitrianskeho kraja sa stal rekreačný komplex Vadaš Thermal Štúrovo. Rozhodli o tom obyvatelia v štvrtom ročníku ankety. O titul najobľúbenejšia turistická atrakcia sa uchádzalo desať atrakcií. Cieľom súťaže je pomôcť propagovať atrakcie kraja a zvýšiť povedomie obyvateľov aj návštevníkov regiónu o miestnych zaujímavostiach. Ako informoval dnes na tlačovej besede riaditeľ Agentúry EPS Daniel Balko, na tohtoročnom ročníka sa zúčastnilo 1964 hlasujúcich, čo je o 25 percent viac ako vlani. Súťažné atrakcie sa prezentovali v máji na dvoch otvoreniach turistickej sezóny na Svätoplukovom námestí a v podhradí v Nitre. Najviac ľudí hlasovalo prostredníctvom internetu (803), ostatní na námestiach, v obchodnom centre alebo cez kupón v schránkových novinách. Prvé dva ročníky vyhral Wellness Hotel Patince, tretí a štvrtý ročník Vadaš Thermal Štúrovo. „Potvrdil sa trend, že tým „top“ nitrianskeho regiónu v rámci letnej sezóny sú pobyty na termálnych kúpaliskách a až potom sa obľube tešia kultúrne a historické pamiatky,“ skonštatoval Balko.

Rekreačný komplex Vadaš Thermal Štúrovo získal 424 hlasov, vlani mu na prvé miesto stačilo o sto hlasov menej. „Prvé miesto nás veľmi teší, kampaň sme robili viac-menej len cez sociálnu sieť,“ povedal vedúci oddelenia marketingu a PR Vadaš Thermal Štúrovo Ján Oravec. Podľa neho sa na pozitívnom výsledku môžu odrážať aj investície do kúpaliska v posledných rokoch.

Na druhom mieste sa umiestnil Wellness Hotel Patince (370 hlasov), za ním nasledujú Termálne kúpalisko Thermal Kesov, Zámok Topoľčianky, Kaštieľ Mojmírovce, Nitrianska Kalvária, Historické festivaly a slávnosti v nitrianskom regióne, Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Rekreačné zariadenie Margita – Ilona a Románske pamiatky v Bíni. Do hlasovania sa mohol zapojiť každý, kto dosiahol 18 rokov. Hlasujúci vyhrali ceny, ktoré venovali jednotliví súťažiaci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X