Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica v Nitre
Foto: ilustračné, maps.google.sk
18. decembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Najlepšie nemocnice za tento rok podľa INEKO. Nitrianska nemocnica skončila druhá

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) po novom nehodnotí len finančné zdravie samospráv a školy, ale už aj nemocnice. Hlavnými ukazovateľmi sú pritom spokojnosť pacientov, kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti a hospodárenie a transparentnosť za obdobie rokov 2011 až 2014.

Hodnotilo sa v dvoch kategóriách – štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice. V prvej, pre nás relevantnej kategórii získala ocenenie Nemocnica roka 2015 Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica. Tesne za ňou sa v hodnotení vybraných ukazovateľov umiestnila Fakultná nemocnica (FN) Nitra. Tretí najvyšší počet bodov nazbierala Univerzitná nemocnica Martin.

FN Nitra zaostala v ratingu za ružomberskou Ústrednou nemocnicou SNP iba o 0,4 bodu. Získala celkovo 62,6 bodov, pričom v jednotlivých skupinách ukazovateľov to za spokojnosť pacientov bolo 52, za kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti 61 a za hospodárenie a transparentnosť až 75 bodov.

Fakultná nemocnica v Nitre sa tak spomedzi štátnych nemocníc môže pochváliť suverénne najlepšími číslami, čo sa týka hospodárenia, ale tiež nízkou reoperovateľnosťou pacientov a úmrtnosťou na JIS-ke.

V kategórii všeobecných nemocníc obsadili prvé tri miesta Ľubovnianska nemocnica, n. o., Nemocnica Košice-Šaca, a. s., 1. súkromná nemocnica a Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a. s.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X