Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-5-5_17-49-26
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. maps.google.com

Nábytok z hotela Olympia skončí po prestavbe v azylovom dome

Nitra 5. mája – Hotel Olympia má byť už do leta prestavaný na bytový dom, v ktorom vznikne 56 jednoizbových bytov a sedem garsónok určených pre mladé rodiny. Hotel prestavia na byty firma, ktorá ho má v súčasnosti v prenájme. Mestu objekt odovzdá po kolaudácii. Radnica sa tak vyhne zdĺhavému verejnému obstarávaniu, ktoré by musela vykonať v prípade, ak by prestavbu realizovalo mesto.

Celú investíciu chce magistrát zaplatiť z prebytku hospodárenia. Podľa slov prednostu Mestského úradu v Nitre Igora Kršiaka je investícia rozdelená na dve časti. „Je to odkúpenie investícií, ktoré v objekte hotela urobil jeho súčasný nájomca, vrátane všetkého hnuteľného a nehnuteľného vybavenia, ktoré tam je. Či už je to vybavenie hotela, alebo technológia v kuchyni a ďalšie investície. Táto suma by mala byť maximálne do výšky 250.000 eur. Druhá položka vo výške 215.000 je vlastne samotná investícia do prestavby hotela na bytový dom tak, aby tento objekt mohol byť ako bytový dom aj skolaudovaný,“ vysvetlil Kršiak.

Podľa nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča by prestavba nemala byť náročná a mohla by byť do júna hotová. „V klubových priestoroch hotela netreba urobiť, možno okrem nejakej zdravotnej maľovky, nič. Tie sú v úplne dobrom stave. Izby sú v podstate zariadené. Treba tam iba doplniť kuchynské linky, treba k nim priviesť vodu a skontrolovať elektroinštaláciu,“ povedal Dvonč. Prípravné práce podľa jeho slov prebiehajú plynule. „Investícia na prestavbu v plánovanej hodnote 215.000 eur je zatiaľ vyčíslená na úrovni 180.000 eur, takže sme na tom lepšie ako sme predpokladali. Byty môžu byť hotové možno v priebehu dvoch mesiacov,“ povedal.

Súčasťou dnešného hotela je aj zmodernizovaná kuchyňa a reštaurácia. Aj tie chce mesto spolu so spoločenskými  miestnosťami využiť. Nové sídlo by tu mala nájsť organizácia Jednoty dôchodcov, ktorá dnes sídli v chátrajúcej budove na ulici Ľudovíta Okánika. Kompletne vybavená kuchyňa bude zasa slúžiť ako vývarovňa, z ktorej bude mesto robiť rozvoz stravy. „Využijeme aj nábytok hotela, ktorý je v dobrom stave a chceme ho neskôr presťahovať do azylového domu. Ja si myslím, že na tomto kroku nemôžeme prerobiť“ dodal Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X