Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
ZŠ Tulipánová, rekonštrukcia
ilustračné: SITA
20. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na ZŠ Tulipánová dôjde k oprave multifunkčného ihriska, mesto zaplatí vyše 53-tisíc eur

Na Základnej škole Tulipánová v Nitre dôjde k rekonštrukcii multifunkčného ihriska, vyplýva to zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke.

Podľa zmluvy sa o opravu ihriska postará nitrianska firma Funny Sport Slovensko, a stane sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 30. augusta tohto roka. Ako sa uvádza v dokumente, s prácami na opravách by sa malo začať do desiatich dní od výzvy objednávateľa a ukončené majú byť do konca októbra tohto roka.

Cena za opravu multifunkčného ihriska bola zmluvou stanovená na 44.659,05 bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 8.931,81 EUR, sa tak celková hodnota diela, ktorú mesto zaplatí, vyšplhá na 53.590,86 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na opravené ihrisko bola zmluvou dojednaná na dobu 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X