Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Tulipánová, rekonštrukcia
ilustračné: SITA
20. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na ZŠ Tulipánová dôjde k oprave multifunkčného ihriska, mesto zaplatí vyše 53-tisíc eur

Na Základnej škole Tulipánová v Nitre dôjde k rekonštrukcii multifunkčného ihriska, vyplýva to zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke.

Podľa zmluvy sa o opravu ihriska postará nitrianska firma Funny Sport Slovensko, a stane sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 30. augusta tohto roka. Ako sa uvádza v dokumente, s prácami na opravách by sa malo začať do desiatich dní od výzvy objednávateľa a ukončené majú byť do konca októbra tohto roka.

Cena za opravu multifunkčného ihriska bola zmluvou stanovená na 44.659,05 bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 8.931,81 EUR, sa tak celková hodnota diela, ktorú mesto zaplatí, vyšplhá na 53.590,86 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na opravené ihrisko bola zmluvou dojednaná na dobu 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X