Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodovod, voda, TÚV
ilustračné: pixabay.com
13. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na ZŠ kráľa Svätopluka dá mesto odstrániť havarijný stav vodovodu, cena sa vyšplhá na necelých 34-tisíc eur

Základná škola kráľa Svätopluka v Nitre sa dočká opravy vodovodu, ktorý je v havarijnom stave. O opravu sa postará spoločnosť PP Invest Nitra.

Podľa zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, dôjde v blízkej dobe k oprave vodovodu na ZŠ kráľa Svätopluka. Opravovať sa začne na základe cenovej ponuky, ktorú mestu doručila spoločnosť dňa 21. mája 2018.

S opravnými prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a potrvať majú najdlhšie do 15. júna 2018. Cena za opravu vodovodu bola stanovená na 28.193,38 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 5.638,68 EUR, tak mesto zaplatí celkových 33.832,06 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ spresňuje zverejnený dokument.

Záručná doba na dielo bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Podľa informácií z rozpočtu bude stáť odstránenie havarijného stavu vodovodu 33 832,06 EUR vrátane DPH a betónová plocha 8 452,92 EUR spolu s DPH.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X