Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Vodovod, voda, TÚV
ilustračné: pixabay.com
13. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na ZŠ kráľa Svätopluka dá mesto odstrániť havarijný stav vodovodu, cena sa vyšplhá na necelých 34-tisíc eur

Základná škola kráľa Svätopluka v Nitre sa dočká opravy vodovodu, ktorý je v havarijnom stave. O opravu sa postará spoločnosť PP Invest Nitra.

Podľa zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, dôjde v blízkej dobe k oprave vodovodu na ZŠ kráľa Svätopluka. Opravovať sa začne na základe cenovej ponuky, ktorú mestu doručila spoločnosť dňa 21. mája 2018.

S opravnými prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a potrvať majú najdlhšie do 15. júna 2018. Cena za opravu vodovodu bola stanovená na 28.193,38 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 5.638,68 EUR, tak mesto zaplatí celkových 33.832,06 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ spresňuje zverejnený dokument.

Záručná doba na dielo bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Podľa informácií z rozpočtu bude stáť odstránenie havarijného stavu vodovodu 33 832,06 EUR vrátane DPH a betónová plocha 8 452,92 EUR spolu s DPH.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X