Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
14. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Zobore opravia komunikácie, cesta s chodníkom vyjde mesto Nitra takmer 54-tisíc eur

Na Zobore dôjde k rekonštrukcii spevnených objektov, mesto dá opraviť cestu aj chodník od Hornozoborskej po Podhájsku ulicu.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo, príde v blízkej dobe k oprave komunikácií v mestskej časti Zobor. Predmetom podpísanej zmluvy je dielo „SO cesta a chodník Slávičie chodníky od Hornozoborskej po Podhájsku“, ktoré sa vykoná na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 11. apríla 2018.

Cenová ponuka je prílohou tejto zmluvy. Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. III tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ spresňuje dokument.

Zhotoviteľom diela je spoločnosť Nitros, s prácami má začať do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom ukončené majú byť do 31. augusta 2018. „Cena za zhotovenie predmetu zmluvy v rozsahu podľa čl. I tejto zmluvy je stanovená dohodou zmluvných strán v zmysle zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách a vyhláškou č. 87/1996 Z.z. a je doložená zhotoviteľom položkovitým ocenením uvedeným v cenovej ponuke,“ informuje dokument.

Mesto Nitra zaplatí za opravy 44.903,71 eur bez DPH, po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 8.980,74 eur, sa tak celková sumu vyšplhá na hodnotu 53.884,45 eur. Záručná doba na dielo bola stanovená na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Do rozpočtu necelých 54-tisíc eur sa zmestili zemné práce, dodávky HSV, vodorovné konštrukcie, búracie a osádzacie práce či zabezpečenie dočasného dopravného značenia. Takisto sa osadí a namontuje oceľové zábradlie, v jeho cene je aj náter. Chodník bude zo zámkovej dlažby a nebudú mu chýbať obrubníky.

Komunikácia bude mať podklad alebo podsyp zo štrkopiesku s rozprestretím, podklad z kameniva spevneného cementom s rozprestretím a zhutnením, asfaltový spojovací postrek bez posypu kamenivom z cestnej emulzie a asfaltový betón.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X