Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimny stadion nitra rekonstrukcia (3)
ilustračné: © NitraDen.sk
29. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na zimnom štadióne v Nitre opravili osvetlenie hracej plochy tréningovej haly

Mesto Nitra postupne rekonštruuje zimný štadión v Nitre a v poslednej dobe na ňom bolo vykonaných viacero opráv. Ako vyplýva zo zmluvy, ktorú nedávno radnica uverejnila na svojej webovej stránke, opravy sa dočkalo aj osvetlenie hracej plochy tréningovej haly.

Podľa zmluvy opravu vykonala spoločnosť pro JGS, s.r.o., ktorá sídli v Senci. Stalo sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 7. mája 2018. Lehota začatia prác bola stanovená do piatich dní od výzvy objednávateľa a termín ukončenia bol podľa zmluvy do 15. júna tohto roka.

Cena za opravu osvetlenia hracej plochy tréningovej haly bola vyčíslená na sumu 41.982 EUR bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá je v tomto prípade 8.396,40 EUR, tak mesto zaplatilo zhotoviteľovi celkových 50.378,40 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ uvádza zverejnený dokument.

Záručná doba je dojednaná na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Do celkovej sumy viac než 50-tisíc EUR bola zahrnutá demontáž jestvujúcich svetiel, svietidlá v celkovom počte 188 kusov, nastavenie a nasmerovanie svietidiel podľa výpočtu, montážny profil na konštrukciu s úchytkami, inštalačný materiál, montáž svietidiel a konštrukcie, montážna plošina a revízia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X