Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko, parkovanie, autá
ilustračné: pixabaycom
8. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Ždiarskej vybudujú parkovisko za viac než 38-tisíc eur

Mesto Nitra dá na Ždiarskej ulici vybudovať parkovisko, vyplýva to zmluvy, ktorú radnica uverejnila na svojej webovej stránke.

Parkovisko Ždiarska vybuduje spoločnosť Marfil, stane sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 16. apríla tohto roka. Ako sa uvádza v zmluve, termín zahájenia prác je stanovený do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončenie je naplánované do 31. júla 2018.

Pri nedodržaní termínov sa zmluvné strany dohodli na zmluvných pokutách. „Zhotoviteľ je povinný zaplatiť objednávateľovi zmluvnú pokutu za omeškanie so splnením: a) za neukončenie diela podľa čl. I., vo výške 0,1% z ceny diela za každý začatý deň omeškania,
ktorá sa od 14 dňa omeškania vrátane zvyšuje na 0,2%. V prípade omeškania zhotoviteľa o viac ako 15 dní vzniká právo objednávateľa od zmluvy odstúpiť; b) za omeškanie s odstránením vád a nedorobkov zistených pri preberacom konaní vo výške 16 €
za každý deň omeškania; c) vypratania staveniska vo výške 3,- € za každý deň omeškania. Objednávateľ je povinný zaplatiť zhotoviteľovi úrok z omeškania za nezaplatenie faktúry v zmluvnom termíne vo výške 0,1% z dlžnej sumy za každý deň omeškania,“ informuje zverejnená zmluva.

Cena parkoviska bola vyčíslená na 32.030,69 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 6.406,14 eur, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 38.436,83 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ informuje zverejnený dokument.

Záručná doba na vybudované parkovisko bola stanovená na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X