Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs kniezata pribinu
NitraDen.sk
8. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Základnej škole kniežaťa Pribinu opravia vnútorné rozvody a inštalácie za 176-tisíc eur

Základná škola kniežaťa Pribinu v Nitre prejde počas letných prázdnin rekonštrukciou, práce by však mali pokračovať aj počas školského roka. Konkrétne sa budú opravovať vnútorné rozvody a inštalácie, za čo mesto zaplatí niečo cez 176-tisíc eur.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, sa o opravu postará Rastislav Straňák – ELSTRA. Oprava vnútorných rozvodov a inštalácií základnej školy sa uskutoční podľa cenovej ponuky zhotoviteľa. Tá bola mestu zaslaná 12. júla tohto roka.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v 81. I I I tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ uvádza sa v zmluve.

Termín zahájenia prác bol zmluvou stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa. Ukončenie prác by malo prebehnúť najneskôr do 15. októbra 2018. Ako sa píše v zmluve, cena za vykonanie diela bola stanovená na 146.995,77 eur bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 29.399,15 eur, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 176.394,92 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ spresňuje zverejnený dokument.

Záručná doba na opravené časti je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X