Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Zs kniezata pribinu
NitraDen.sk
8. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Základnej škole kniežaťa Pribinu opravia vnútorné rozvody a inštalácie za 176-tisíc eur

Základná škola kniežaťa Pribinu v Nitre prejde počas letných prázdnin rekonštrukciou, práce by však mali pokračovať aj počas školského roka. Konkrétne sa budú opravovať vnútorné rozvody a inštalácie, za čo mesto zaplatí niečo cez 176-tisíc eur.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, sa o opravu postará Rastislav Straňák – ELSTRA. Oprava vnútorných rozvodov a inštalácií základnej školy sa uskutoční podľa cenovej ponuky zhotoviteľa. Tá bola mestu zaslaná 12. júla tohto roka.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v 81. I I I tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ uvádza sa v zmluve.

Termín zahájenia prác bol zmluvou stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa. Ukončenie prác by malo prebehnúť najneskôr do 15. októbra 2018. Ako sa píše v zmluve, cena za vykonanie diela bola stanovená na 146.995,77 eur bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 29.399,15 eur, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 176.394,92 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ spresňuje zverejnený dokument.

Záručná doba na opravené časti je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X