Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Krížová cesta
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
21. marca 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Na Veľký piatok bude v uliciach mesta krížová cesta

Tradičná krížová cesta cez mesto sa začne o 13.30 hod. pred budovou Krajského súdu v Nitre a skončí sa na Kalvárii. O 15. hodine bude bohoslužba pokračovať slávením obradov utrpenia a smrti Pána na priestranstve pred farským kostolom na Kalvárii. Na pobožnosti sa každý rok zúčastňuje niekoľko stoviek veriacich.

Ako informuje Nitrianske biskupstvo, v Katedrále svätého Emeráma na Nitrianskom hrade bude na Bielu sobotu 24. marca o 19. hodine veľkonočná vigília, ktorú bude celebrovať nitriansky biskup Viliam Judák. Homíliu prednesie vicerektor Kňazského seminára v Nitre Miroslav Šidlo. Na Veľkonočnú nedeľu 1. apríla bude svätá omša v katedrále o 7. hodine s generálnym vikárom Petrom Brodekom a o 9. hodine bude nasledovať pontifikálna svätá omša s biskupom. Na Veľkonočný pondelok budú omše v rovnakom čase, pričom omšu o 7. hodine bude celebrovať generálny vikár Peter Brodek a o 9. hodine kanonik Marián Šuráb.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X