Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulka ukf google na ukf.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: UKF.sk
10. novembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF.sk Diskusia()

Na UKF zavítal Google karavan

V rámci Týždňa vedy a techniky 2018, ktorý v týchto dňoch prebieha aj na Univerzite Konštantína Filozofa, zavítala 7. novembra do Nitry Roadshow s Google karavanom.

Popri ďalších siedmich mestách sa aj naša nitrianska univerzita stala cieľom Google Slovensko a iniciatívy Grow with Google. Najmä mladým ľuďom predstavila svet digitálu, pomohla im otestovať svoje počítačové zručnosti a poodhalila im možnosti, ktoré táto oblasť ponúka v rámci ich budúcej práce či podnikania.

Po 13. hodine sa vyše stovka študentov stretla na prednáške Petra Šímu, Google Partners Trainera, a Googlerky Márie Takáčovej. Peter Šíma rozprával poslucháčom na tému marketingu mobilných aplikácií.

Dsc_0985 2.jpg
zdroj : UKF.sk

Zameral som sa najmä na marketing mobilných aplikácií. Študenti sa dozvedeli, ako si takú vlastnú mobilnú aplikáciu vytvoriť, ako ju uviesť na App Stores, čiže obchody s aplikáciami a ako ju následne promovať. To znamená vedieť, aké stratégie zvoliť, aby si ich aplikáciu stiahlo čo najviac ľudí, prípadne aby zo svojho nápadu vytvorili biznis a začali na ňom zarábať,“ vysvetlil Peter Šíma. Študentom v prednáške predstavil aj vzdelávacie možnosti, stážový program a ďalšie formy marketingového vzdelávania.

Peter Šíma istý čas žil a pracoval v Amerike a tieto jeho skúsenosti sa odrazili aj v prednáške. Ako nám povedal, pôsobil tam práve v oblasti marketingu mobilných aplikácií pre americkú pobočku Esetu. Po návrate do Európy chvíľu pracoval vo Viedni, kde robil marketing aplikácie s počasím. „Práve prípadovú štúdiu tejto aplikácie som dnes prezentoval, takže môže byť pre študentov inšpiráciou pre prípadný vlastný projekt,“ doplnil Šíma.

Google na ukf.jpg
zdroj : UKF.sk

Googlerky Martina Sokolíková, Mária Takáčová a Google ambasadori vítali záujemcov o informácie v interaktívnom karavane pred hlavnou budovou UKF. Pripravené mali pre nich odborné rady, ale aj rôzne testy, hry či súťaže o ceny. Ako povedala Martina Sokolíková, teší ju, že sa im podarilo prvýkrát na Slovensku zorganizovať Roadshow s Google karavanom. Spustili ju v roku 2016, ponúka vzdelávanie v oblasti digitálneho marketingu, nových zručností, vlastných projektov a podnikania, poukazuje na nové možnosti pre start-upy a projekty pre študentov.

Naše regióny v tejto oblasti nie sú tak veľmi rozvinuté, nie je tu toľko akcelerátorov a inovačných centier, kde by mohli prísť a hľadať pomoc ľudia s dobrými myšlienkami,“ zdôvodňuje Martina Sokolíková.

Čo sa týka digitálnej gramotnosti, nie sme na tom podľa Martiny Sokolíkovej až tak dobre. Byť na sociálnych sieťach, vedieť hľadať na internete a pozerať videá na YouTube ešte neznamená, že máme dostatočné digitálne zručnosti. Roadshow sa snažila ukázať, že je toho viac, čo by sme mali v rámci základného počítačového vzdelania ovládať.

Google na ukf.jpg.jpg
zdroj : UKF.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X