Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, tabletová učebňa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Janka Kršiaková
30. apríla 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skskolanadotyk.sk, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o Janka Kršiaková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Na UKF otvorili novú tabletovú učebňu, je jednou z troch na Slovensku

Podľa žiakov by mali učitelia ísť s dobou a vedieť robiť s technológiami. Aby na školy prichádzali v tomto smere už vzdelaní učitelia, rozhodla sa Univerzita Konštantína Filozofa zapojiť do projektu ŠKOLA NA DOTYK UNIVERZITA.

Takouto učebňou môžu pýšiť len tri univerzity na Slovensku. Okrem UKF je to ešte Univerzita Komenského v Bratislave a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ako prvá dnes slávnostne otvorila učebňu vybavenú dotykovými technológiami so zameraním na prípravu budúcich učiteľov Fakulta prírodných vied na UKF. Možno teda povedať, že nitrianska univerzita je opäť v niečom výnimočná.

Na obrazovke môže učiteľ vidieť, čo robia žiaci na tabletoch. Foto: Janka Kršiaková
Na obrazovke môže učiteľ vidieť, čo robia žiaci na tabletoch. Foto: Janka Kršiaková

Za projektom stojí nezisková organizácia EDULAB, ktorej riaditeľ Ján Machaj si tiež uvedomuje, že je čím ďalej, tým potrebnejšie vzdelávať sa v oblasti technológií.

„Čoraz väčšie prenikanie technológií do školstva kladie stále vyššie požiadavky aj na digitálne kompetencie učiteľov. Preto budú musieť byť schopní naučiť sa zvládať výučbu pomocou nových technológií už pred príchodom do praxe,“ ozrejmil.

tablet, učebňa, UKF
Príklady sa dajú riešiť aj hravou formou. Foto: Janka Kršiaková

Na slávnostnom otvorení rozhodnutie univerzít vychovávať kompetentných učiteľov v oblasti technológií podporili okrem Machaja aj rektor UKF Ľubomír Zelenický, riaditeľ Samsungu Peter Tvrdoňa a za Ministerstvo školstva sa vyjadril Norbert Molnár. Títo štyria prestrihli pásku a symbolicky tak otvorili novú učebňu.

Budúci učitelia sa vďaka tabletovej učebni môžu priblížiť mysleniu a vnímaniu žiakov. Či skutočne tento nový spôsob pomôže rozvinúť kritické myslenie, flexibilné rozhodovanie, zvládnutie neočakávaných situácií a efektívnu komunikáciu ukáže len prax.

V rámci projektu získala každá z univerzít nevyhnutný hardvér a softvér, 20 tabletov, 65-palcový dotykový displej, dobíjaciu stanicu tabletov, licencie Samsung School a bezdrôtový router.

tablet, ukf, učebňa
Praktická ukážka toho, na čo všetko sa dá tablet používať. Foto: Janka Kršiaková

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X