Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Opravy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
5. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Tríbečskej ulici v Nitre sa bude opravovať, mesto zaplatí necelých 25-tisíc eur

Mesto Nitra nedávno uzatvorilo zmluvu s firmou NITROS, s.r.o., tá by sa mala postarať o výstavbu diela „SO plochy BD Tríbečská“. Ako sa píše v zmluve, uzatvorila sa na základe cenovej ponuky zhotoviteľa, ktorá bola mestu doručená 17. mája tohto roka a určuje charakteristiku prác a dodávok. 

Termín zahájenia prác bol stanovený do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom dielo by malo byť hotové najneskôr do 30. septembra 2018. Zmluva určuje aj situácie, pri ktorých môžu byť práce prerušené. „Počas doby realizácie diela je zhotoviteľ zodpovedný za všetky škody, ktoré sa na zhotovovanej veci vyskytnú okrem nasledovných rizík: vojna /či už vyhlásená alebo nie/, invázia, činy cudzích nepriateľov, povstanie, revolúcia, rebélia, vojenský puč, násilné prevzatie moci, alebo občianska vojna, radiácia, kontaminácia rádioaktivitou z nukleárnych palív a nukleárnych odpadov z rádioaktívnych toxických výbušnín, alebo z ďalších nebezpečných vlastností akýchkoľvek nukleárnych explozívnych zariadení alebo nukleárnych komponentov, násilnosť, všeobecný rozvrat, pokiaľ sa netýkajú len zamestnancov zhotoviteľa alebo podzhotoviteľov v súvislosti s vykonávanými prácami, škôd spôsobených chybným návrhom, za ktoré zhotoviteľ nezodpovedá, účinky prírodných síl, ktoré sa nedali predvídať a neboli preto proti nim zhotoviteľom
vykonané zodpovedajúce opatrenia,“ píše sa vo zverejnenom dokumente.

Cena za zhotovenie diela bola stanovená na 20.744,77 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 4.148,95 EUR, sa tak celková hodnota vyšplhá na 24.893,72 EUR. „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ uvádza zmluva.

Záručná doba na zhotovené dielo je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X