Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plysova_zaba.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SOI
20. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSOI, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na trh sa dostala nebezpečná hračka, dieťaťu hrozí riziko zadusenia

Na slovenský trh sa dostala nebezpečná hračka. Dieťaťu hrozí riziko zadusenia. SOI spotrebiteľom radí, aby predmetnú hračku vrátili, predávajúci by im mal vrátiť peniaze.

Slovenská obchodná inšpekcia upozornila na nebezpečný výrok, ktorý sa dostal na slovenský trh. Presné miestam, kam všade bola hračka distribuovaná, SOI nezverejnila, potenciálne sa však mohla objaviť aj v Nitre.

Výrobok, ktorý môže ohroziť zdravie dieťaťa je plyšová žaba – PLYSOV, ITEM NO: 38356, ktorá podľa papierovej etikety pochádza z Číny.

Nebezpečný výrobok vyzerá takto: „Plyšová hračka v tvare žaby s vloženým elektronickým zariadením, ktoré pri stlačení vydáva zvuky kŕkajúcej žaby. Výplňový materiál je z mäkkých vlákien, oči sú vyhotovené z čierneho plastu a okolo krku má uviazanú červenú mašľu a na vrchnej časti hlavy je upevnená textilná šnúrka. Hračka je ponúkaná na predaj bez obalu. Na pripevnenej papierovej etikete je uvedené: PLYSOV ITEM NO: 38356 a označenie CE,“ informuje SOI.

Pri hračke hrozí deťom riziko zadusenia. Príčinu nebezpečnosti výrobku odôvodňuje SOI takto: „Hračka nespĺňa požiadavky na švy textilných hračiek s mäkkou výplňou, v dôsledku čoho sa dieťa môže dostať priamo k výplni. Textilné hračky s mäkkou výplňou sú určené pre deti do 36 mesiacov, preto berúc do úvahy bežné a predvídateľné správanie malých detí vkladať často veci do úst, predstavuje predmetná hračka pre tieto deti riziko zadusenia.“

Podľa informácií Slovenskej obchodnej inšpekcie sa pri šetrení uvedený nebezpečný výrobok už nenachádzal v ponuke pre spotrebiteľa. „Kontrolovanej osobe boli uložené záväzné pokyny stiahnuť nebezpečný výrobok z trhu, informovať spotrebiteľa o nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia späť. Prípad je ďalej v šetrení až k hospodárskemu subjektu, ktorý je zodpovedný za uvedenie nebezpečného výrobku na trh SR, prípadne k jeho distribútorovi,“ dodáva SOI.

SOI spotrebiteľom, ktorí hračku zakúpili alebo ju majú v domácnosti, zároveň odporúča, aby ju vo vlastnom záujme nedávali malým deťom na hranie. „Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku,“ uvádza Slovenská obchodná inšpekcia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X