Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozkopávky v meste, kanalizácia
ilustračné: SITA
2. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Šúdolskej a Sadovej pokračuje budovanie kanalizácií, Nitrianska investičná zinkasuje takmer 780-tisíc eur

Mesto dá vybudovať kanalizáciu na Šúdolskej a Sadovej ulici, obe vybuduje spoločnosť Nitrianska investičná.

Podľa zverejnených zmlúv na webovej stránke mesta Nitra, dôjde k vybudovaniu kanalizácií na dvoch uliciach. Ako uvádzajú zverejnené dokumenty, bude sa budovať na Šúdolskej i Sadovej ulici.

Kanalizácia MČ – Šúdolská (3. etapa) sa vybuduje na základe ponuky zhotoviteľa zo dňa 22. februára 2018. Termín začatia stavebných prác je stanovený do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia staveniska. Kanalizácia má byť hotová do 31. augusta 2018.

„V prípade omeškania objednávateľa so sprístupnením staveniska v dohodnutých termínoch, pokiaľ nebude dohodnuté inak, predlžuje sa automaticky termín ukončenia a odovzdania prác o rovnaký počet dní, ako trvalo omeškania objednávateľa, práce vzhľadom na poveternostné podmienky, musia byť prevedené v zmysle platných STN,“ informuje zmluva.

Cena za zhotovenie kanalizácie bola stanovená na 454.625,06 eur bez DPH, po prirátaní dane (90.925,01 eur) sa tak celková hodnota vyšplhá na 545.550,07 eur.

Záručná doba na dielo je 60 mesiacov ako sa píše v zmluve, začína plynúť odo dňa odovzdania a prevzatia diela. „Pre dodávky, materiály a zariadenia s vlastnými záručnými listami je dohodnutá záručná doba v dĺžke vyznačenej v týchto záručných listoch s momentom začatia plynutia uvedeným v záručných listoch. Záručná doba sa nevzťahuje na predmety spotrebného charakteru,“ informuje zmluva.

Spoločnosť Nitrianska investičná vybuduje aj „Kanalizáciu MČ – Sadová ul. (2. etapa)“, stane sa tak na základe ponuky zo dňa 22. februára 2018. Kanalizácia má byť zhodne hotová do 31. augusta 2018.

Cena za zhotovenie na Sadovej ulici bola stanovená na 194.583,30 eur bez DPH, čo po prirátaní dane (38.916,66 eur) bude celkových 233.499,96 eur.

Nitrianska investičná tak za vybudovanie dvoch kanalizácií zinkasuje necelých 780-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X