Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
mestská polícia Nitra
ilustračné: © NitraDen.sk
1. júna 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná

Na Štúrovej ulici v Nitre zasahovala mestská polícia. Na pomoc prišli aj hasiči

Seniorka, ktorá býva na Štúrovej ulici v Nitre, bola v núdzi. Na pomoc prišli mestskí policajti, hasiči aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci.

Predvečer dňa pracovného pokoja vytočil núdzové číslo Mestskej polície v Nitre občan zo Štúrovej ulice. Dôvodom bol buchot z bytu pod ním, v ktorom žije osamelá seniorka.

„Takéto správanie pre staršiu pani nebolo obvyklé, preto z obavy o jej zdravie privolal pomoc. Príslušník operačného strediska mestskej polície vyslal na miesto službukonajúcu motohliadku, ktorá na mieste potvrdila obavy telefonujúceho oznamovateľa,“ uvádza webová stránka MsP Nitra.

Osemdesiatročná pani spadla v kúpeľni, dôvodom bolo pošmyknutie sa pri chôdzi. Nakoľko len pred niekoľkými dňami bola operovaná v súvislosti s pohybovým aparátom, po páde sa nevládala sama postaviť.

Seniorka strávila na studenej dlažbe približne päť hodín, až potom si susedia všimli jej volanie o pomoc v podobe búchania. „Zasahujúca hliadka príslušníkov mestskej polície po tom, čo spoza dverí bytu zistila aktuálny stav nevládnej pani, okamžite prostredníctvom operačného pracovníka nechala vyrozumieť všetky záchranné zložky,“ informuje Mestská polícia v Nitre.

Na miesto bol privolaný aj domovník, aby hasiči za prítomnosti nezúčastnenej osoby otvorili uzamknuté dvere bytu. Tým umožnili prístup pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci k seniorke, ktorá sa ocitla v núdzi. Podľa informácií uvedených na webe MsP Nitra, staršia pani bola pri vedomí, orientovaná a bez závažných problémov komunikovala.

Napriek tomu, že nemala žiadne viditeľné známky vážneho zranenia, pre pokročilý vek a aktuálny stav slabosti, bola prevezená na dôslednejšie vyšetrenie do Fakultnej nemocnice v Nitre. Aby bol byt seniorky riadne zabezpečený, mestskí policajti zabezpečili všetky nevyhnutné opatrenia od výmeny poškodenej vložky zámku za novú, cez zapečatenie bytu,“ uvádza MsP Nitra.

Následne boli o celej udalosti informovaní najbližší rodinní príslušníci, službukonajúci prokurátor a taktiež príslušník na operačnom stredisku obvodového oddelenia PZ SR.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X