Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská polícia Nitra
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
1. júna 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná

Na Štúrovej ulici v Nitre zasahovala mestská polícia. Na pomoc prišli aj hasiči

Seniorka, ktorá býva na Štúrovej ulici v Nitre, bola v núdzi. Na pomoc prišli mestskí policajti, hasiči aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci.

Predvečer dňa pracovného pokoja vytočil núdzové číslo Mestskej polície v Nitre občan zo Štúrovej ulice. Dôvodom bol buchot z bytu pod ním, v ktorom žije osamelá seniorka.

„Takéto správanie pre staršiu pani nebolo obvyklé, preto z obavy o jej zdravie privolal pomoc. Príslušník operačného strediska mestskej polície vyslal na miesto službukonajúcu motohliadku, ktorá na mieste potvrdila obavy telefonujúceho oznamovateľa,“ uvádza webová stránka MsP Nitra.

Osemdesiatročná pani spadla v kúpeľni, dôvodom bolo pošmyknutie sa pri chôdzi. Nakoľko len pred niekoľkými dňami bola operovaná v súvislosti s pohybovým aparátom, po páde sa nevládala sama postaviť.

Seniorka strávila na studenej dlažbe približne päť hodín, až potom si susedia všimli jej volanie o pomoc v podobe búchania. „Zasahujúca hliadka príslušníkov mestskej polície po tom, čo spoza dverí bytu zistila aktuálny stav nevládnej pani, okamžite prostredníctvom operačného pracovníka nechala vyrozumieť všetky záchranné zložky,“ informuje Mestská polícia v Nitre.

Na miesto bol privolaný aj domovník, aby hasiči za prítomnosti nezúčastnenej osoby otvorili uzamknuté dvere bytu. Tým umožnili prístup pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci k seniorke, ktorá sa ocitla v núdzi. Podľa informácií uvedených na webe MsP Nitra, staršia pani bola pri vedomí, orientovaná a bez závažných problémov komunikovala.

Napriek tomu, že nemala žiadne viditeľné známky vážneho zranenia, pre pokročilý vek a aktuálny stav slabosti, bola prevezená na dôslednejšie vyšetrenie do Fakultnej nemocnice v Nitre. Aby bol byt seniorky riadne zabezpečený, mestskí policajti zabezpečili všetky nevyhnutné opatrenia od výmeny poškodenej vložky zámku za novú, cez zapečatenie bytu,“ uvádza MsP Nitra.

Následne boli o celej udalosti informovaní najbližší rodinní príslušníci, službukonajúci prokurátor a taktiež príslušník na operačnom stredisku obvodového oddelenia PZ SR.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X