Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta, oprava
ilustračné: pixabay.com
23. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Štefánikovej triede opravia komunikácie, mesto zaplatí tamer 80-tisíc eur

Na Štefánikovej triede sa bude čoskoro opravovať, vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke. Ako sa uvádza v zmluve, o opravu sa postará firma EUROVIA SK, a.s. 

Predmetom zmluvy, ktorú mesto Nitra nedávno uzatvorilo, je „MK Štefánikova trieda 68-80“, nebude sa tak opravovať celá mestská komunikácia na tejto ulici, ale len jej časť. Oprava sa uskutoční na základe cenovej ponuky zhotoviteľa, ktorá určuje charakteristiku prác a dodávok.

Ako sa uvádza v zmluve, s prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a hotové majú byť do 30. novembra 2018. Cena za zhotovenie diela bola stanovená na 66.517,24 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 13.303,45 EUR, mesto zaplatí celkových 79.820,69 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu
vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ uvádza sa v dokumente.

Záručná doba na dielo bola zmluvou dojednaná na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X