1
3. decembra 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Na Spiši sa Nitre nedarilo, no napokon stav otočili

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1).

Hokejisti Liptovského Mikuláša podľahli v dohrávke 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Nitre 2:3 po predĺžení. Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom dejstve vypracovali dvojgólový náskok. V 10. min bekhendovou strelou otvoril skóre Matej Bača a o tri minúty neskôr zakončil bratskú spoluprácu Hunovcov svojím ôsmim gólom v sezóne Richard.

V polovici zápasu však vsietil kontaktný gól Lane Scheidl a v 55. minúte zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému gólom Kale Kerbashian. Na Spiši sa po góloch kanadských útočníkov muselo predlžovať, ale navyše sa hralo len 48 sekúnd. Po vhadzovaní v útočnom pásme sa dostal k puku Samuel Buček a osamotený pred Antonom Kislicynom nezaváhal.

Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 18. kolo – nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) – Jobbágy, Soltész (Maď.), 180 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn – Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec – Heikkilä, Oško, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – A. Lištiak, Uhrík, Žiak – A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška