Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Parkovisko na povazskej 1.jpg
ilustračné: NitraDeň.sk
23. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Škultétyho ulici zhotovia odbočovací pruh a parkovisko za 130-tisíc eur

Na Škultétyho ulici v blízkej dobe pribudne odbočovací pruh a parkovisko, vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica nedávno uverejnila na svojej webovej stránke.

Ako sa uvádza v zmluve, dielo zhotoví košická firma EUROVIA SK, a.s., a to na základe cenovej ponuky, ktorú radnici doručila dňa 13. augusta tohto roka.

S prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené majú byť do 30. novembra 2018. Cena za vyhotovenie diela bola stanovená na 108.183,22 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 21.636,65 eur, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 129.819,87 eur.

„Podkladom pre úhradu ceny predmetu zmluvy bude faktúra vystavená zhotoviteľom v troch rovnopisoch na základe preberacieho protokolu potvrdeného obidvomi zmluvnými stranami po odovzdaní predmetu zmluvy podľa čl. I . Objednávateľ je povinný uhradiť cenu uvedenú čl. III. písm. b) v lehote splatnosti 14 dní odo dňa doručenia faktúry vystavenej zhotoviteľom,“ informuje zverejnený dokument.

Záručná doba je 60 mesiacov, a ako sa píše v zmluve, začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

V rámci objektov, ktoré bude stavba obsahovať, sa peniaze rozdelili takto. Komunikácia, parkovisko a chodníky – 11.694,07 eur vrátane DPH, verejné osvetlenie – 6.425,23 eur s DPH, sadovnícke úpravy (asanácie) – 151,72 eur s DPH a sadovnícke úpravy (realizácia stavby) – 11.548,85 eur vrátane DPH.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X