Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Divadlo Andreja Bagara, DAB
NitraDeň.sk
28. júna 2016 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Na post riaditeľa Divadla Andreja Bagara sa hlási päť uchádzačov

Päť uchádzačov sa prihlásilo do druhého výberového konania na post riaditeľa Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Sú nimi súčasný riaditeľ Ján Greššo, šéfdramaturg DAB Svetozár Sprušanský, režisér Michal Spišák, Dušan Nevín z Asociácie súčasného divadla a riaditeľ mediálneho centra na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre Jaroslav Dóczy.

Informoval o tom predseda krajskej komisie kultúry a športu Miloš Zaujec. Výberová komisia určila za víťaza jedného z uchádzačov, jeho meno však Zaujec prezradiť nechcel. „Som viazaný mlčanlivosťou, ktorú som podpísal. Víťaza výberového konania bude schvaľovať zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja 4. júla,“ povedal.

Ján Greššo pred časom požiadal o uvoľnenie z funkcie riaditeľa divadla k 30. júnu. Svoje rozhodnutie odísť z divadla zdôvodnil tým, že na jeho čele stojí už 15 rokov a treba dať priestor mladým. Kraj následne vypísal výberové konanie, do ktorého sa prihlásili Sprušanský, Spišák, Nevín a Dóczy. Vyhral Sprušanský, krajskí poslanci ho však do funkcie nevymenovali a rozhodli sa vypísať nové výberové konanie.

Greššo, ktorý je zároveň krajským poslancom, rozhodnutie zastupiteľstva kritizoval, podľa neho nerozhodovala odbornosť. Sprušanského pokladal za najlepšieho kandidáta. Predsedovi kraja Milanovi Belicovi poslal list, kde žiada o návrat do pozície riaditeľa divadla a prihlásil sa aj do druhého výberového konania.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X