Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta stavba pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
10. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Párovciach pribudne parkovisko, vybudujú ho za necelých 35-tisíc eur

Obyvatelia nitrianskych Pároviec sa môžu tešiť, v blízkej dobe tu pribudne parkovisko pre osobné automobily.

Podľa zmluvy, ktorú zverejnilo mesto Nitra na svojej webovej stránke, sa obyvatelia Pároviec už čoskoro dočkajú parkoviska. Ako uvádza zverejnený dokument, o vybudovanie sa postará spoločnosť Marfil.

Konkrétne pôjde o parkovisko na Párovskej ulici 2-4-6, ďalej spevnené objekty 32 a 33 a v zmluve sa spomína aj projektová dokumentácia revitalizácie Pároviec.

Predmet zmluvy sa uskutoční na základe cenovej ponuky zo dňa 19. marca tohto roka. Lehota realizácie je stanovená nasledovne, začiatok výstavby do troch dní od účinnosti zmluvy a termín ukončenia do 30. júna 2018.

Cena bola stanovená na 28.920,72 eur bez DPH, čo po prirátaní platnej dvadsaťpercentnej dane (5.784,14 eur) predstavuje celkovú sumu za dielo 34.704,86 eur. Záručná bola stanovená na 60 mesiacov a klasicky začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

V cene, ktorú mesto zaplatí zhotoviteľovi, je zahrnuté odstránenie krovín a stromov, vytrhanie kamenných obrúb, odkopávky a prekopávky, vodorovné premiestnenie výkopu po spevnenej ceste z horniny, uloženie sypaniny na skládky a ďalšie úkony.

Podklad parkoviska bude podľa rozpočtu zo štrkopiesku, z kameniva spevneného cementom, klásť sa bude zámková dlažba pre peších červenej a sivej farby.

Ako ďalej uvádza dokument, osadený bude chodník, betónový obrubník s oporou a cestný obrubník. Do rozpočtu necelých 35-tisíc eur sa zmestili aj ďalšie nevyhnutné práce a dodávky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X