Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Banská Bystrica: hudobný festival FEST
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. roèník hudobného festivalu Fest. Na snímker U.K.N.D. foto: SITA/Jano Šperka
16. septembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

Na odhalení živej mapy na námestí vystúpia viaceré kapely

Nitrianska komunitná nadácia spúšťa originálny projekt online mapy, ktorá má upozorniť verejnosť na činnosť desiatok dobrovoľných skupín a organizácií v kraji.

NITRA 12. septembra – Vyše sto dobrovoľníkov dnes popoludní odštartuje originálny projekt online mapy komunitných aktivít v Nitrianskom kraji. Podujatie s názvom Živá mapa – doborovoľníci na ulici zorganizovali Mladí nitrianski filantropi a Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s desiatkami neziskových organizácií z Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). „V mape je zachytená činnosť viac ako 50 dobrovoľníckych organizácií a neformálnych skupín z nášho kraja, ktoré svojou činnosťou pomáhajú iným. Mapa bude slúžiť ako živá databáza a umožní verejnosti a záujemcom o dobrovoľníctvo ľahké zorientovanie sa v organizáciách, ich činnosti a základných informáciách,“ upozornila členka Mladých nitrianskych filantropov Zuzana Čapčíková. Ako ďalej dodala, cieľom je spoločne prezentovať neziskové organizácie, dobrovoľníctvo a filantropiu.

Na Svätoplukovom námestí budú od 15:00 stanoviská reprezentujúce jednotlivé oblasti mapy: kultúra, vzdelávanie, sociálna oblasť, deti a mládež, komunita, enviro, šport. Neziskové organizácie pripravia originálne workshopy, hry a súťaže pre verejnosť. „Návštevníci sa môžu tešiť na ekoaktivity, maľby, tvorbu rôznych originálnych handmade výrobkov, muzikoterapiu, ukážky živých zvierat, fyzikálne pokusy, športové a pohybové súťaže. Kultúrny program spestrí bajková exhibícia Šurianskych jazdcov, vystúpenie Hip-hop Nitra, hra a spev Samuela Kšiňana a kapely Decent či Bubenícka show Tambores,“ dodala členka OZ Zelená Zebra Barbora Mlejová. Podujatie vyvrcholí vo večerných hodinách koncertom nitrianskej kapely U.K.N.D.

Nitrianska komunitná nadácia je mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa snaží zlepšovať kvalitu života ľudí v Nitrianskom kraji už viac ako 12 rokov. Svojou činnosťou motivuje ľudí k dobrovoľníckej práci a pomáha pri rozvoji filantropie. Jej súčasťou je aj skupina Mladých nitrianskych filantropov, ktorá tu pôsobí od roku 2003. Doteraz sa v nej vystriedalo približne 70 dobrovoľníkov, ktorí vytvorili vlastný grantový program. Vďaka nemu podporili 80 verejnoprospešných aktivít v Nitrianskom kraji celkovou sumou 20 773 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X