Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvate?ov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú u¸ skolaudované, ale nevyu¸ívajú sa, ke?¸e nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ?al¨ia infra¨truktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ov¨onka
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvateľov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú už skolaudované, ale nevyužívajú sa, keďže nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ďalšia infraštruktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
3. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Na nitrianskom sídlisku Diely postaví súkromný investor nové byty

Nitra 3. mája – Mesto Nitra má záujem na vybudovaní nových bytových domov nad Kmeťovou ulicou na sídlisku Diely. Podľa platného stavebného povolenia tu majú vyrásť dva domy, každý so 48 bytmi. Radnica chce pozemky pod budúcimi domami prenajať súkromnému investorovi, ktorý by stavbu postavil. V prípade, že by sa mestu po kolaudácii podarilo získať financie zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), postavené byty od investora odkúpi.

„Sú vypísané súťažné podmienky na prenájom tejto parcely a v prípade, že by ich niekto splnil, postavil stavbu a vedel by nám pomôcť získať prostriedky zo ŠFRB, pretože bude stavať byty, ktoré budú vyhovovať podmienkam fondu, tak mesto by bolo v tom prípade ochotné tie byty odkúpiť. Zaradili by sa medzi nájomné byty a pozemok pod nimi by zostal mestský,“ vysvetlil nitriansky primátor Jozef Dvonč.

V prípade, že sa radnici nepodarí získať peniaze zo ŠFRB, mesto súkromnému investorovi prenajme pozemok pod bytovými domami. Byty neodkúpi, ale zostanú vo vlastníctve investora. „Byty teda nebudú naše a tomu, kto ich postaví, prenajatý pozemok nakoniec predáme. Celý ten obchod bude na úrovni zhruba 1,3 milióna eur, čo je cena pozemku spolu s našimi investíciami, pretože my tam už máme peniaze zainvestované v projektovej dokumentácii a v stavebnom konaní. V každom prípade chceme urobiť všetko preto, aby tam tie bytovky boli, či už si ich po výstavbe odkúpi mesto, alebo zostanú vo vlastníctve investora, ktorému v takom prípade predáme aj stavebné parcely,“ vysvetlil Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X