Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nitrianske kúpalisko
SITA/Martin Havran
11. augusta 2015 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na nitrianskom kúpalisku opravujú tobogan. Vyskúšať by sme si ho mohli ešte túto sezónu

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci prerokovávali aj dostavbu kúpaliska. Schválili, čo má byť na vynovenom kúpalisku a suma za dostavbu by sa mala vyšplhať na osem miliónov.

Len na samotnú architektonickú súťaž návrhov na dostavbu kúpaliska, ktorú mesto vypíše, poslanci schválili 30-tisíc eur.

Súťaž by mala byť vyhodnotená do konca roka a potom bude nasledovať stavebná príprava. Budúcu sezónu však kúpalisko ešte vynovené nebude a malo by fungovať v takom režime ako doteraz.

Preto sa radnica rozhodla investovať aspoň do toboganu, ktorý by chceli opraviť čo najskôr. Fungovať by mal niekedy v druhej polovici augusta. Ako sa vyjadril primátor Jozef Dvonč, „tobogan ešte stihne záver sezóny“.

Keďže investícia do opravy toboganu je pomerne vysoká, mesto sa ho rozhodlo zachovať aj po dostavbe kúpaliska. Mal by byť zakomponovaný do vonkajšieho areálu.

Opravu zabezpečuje firma LM – Trade zo Serede a práce má dokončiť do 15. augusta. Oprava je vyčíslená na 5 910 eur.

Teraz sa na kúpalisku nachádza nafukovacia šmýkačka, ktorú poskytol súkromník za prenájom predajného stánku na kúpalisku. Lístok na ňu stojí jednou euro na deň. Po oprave toboganu a jeho spustení by ju mali odstrániť.

Či bude opravený tobogan zadarmo, zatiaľ nie je známe. Uvažuje sa však o jeho spoplatnení, už len keby stál celodenný lístok 50 centov, pomohlo by to pokryť časť nákladov na opravu.

Poslanci vo štvrtok takisto odsúhlasili vypísanie architektonickej súťaže návrhov. Kúpalisko by po prestavbe malo mať celoročné využitie.

V novom vnútornom objekte by sa mali nachádzať vstupná hala, šatne, bazénová hala s osemdráhovým plaveckým bazénom, rôzne regeneračné prvky, sauny, oddychové zóny s reštauračnými službami, hygienické zázemie. Investícia do nového krytého objektu by nemala prekročiť sumu osem miliónov eur.

Vo vonkajšom areáli by sa mal nachádzať výplav s prepojením na vnútornú bazénovú halu, tri bazény, detské prvky s toboganom a oddychové zóny.

Mesto sa rozhodlo, že tri najlepšie architektonické návrhy ocení, pričom prvý by mohol dostať až 5-tisíc eur.

Ako sa bude dostavba kúpaliska financovať, zatiaľ rozhodnuté nie je. S najväčšou pravdepodobnosťou si však mesto vezme úver.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X