Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Lampa, osvetlenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
26. mája 2016 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na niektorých uliciach v mestskej časti Krškany pribudne verejné osvetlenie

Mesto Nitra uzavrelo zmluvu s firmou ELCOMP, s. r. o. Tá má vybudovať verejné osvetlenie Liesková, ktoré bude od Látečkovej po Biovetskú ulicu.

Práce sa uskutočnia podľa cenovej ponuky zhotoviteľa, mesto za verejné osvetlenie zaplatí 6 894,70 eur vrátane DPH. Vybudovanie verejného osvetlenia má byť ukončené do 20. júna tohto roka.

Zhotoviteľ diela je počas realizácie zodpovedný za všetky škody, ktoré sa na zhotovovanej veci vyskytnú. Zodpovednosť mu neplynie len vo výnimočných prípadoch, uvádza zmluva.

K ďalším povinnostiam spoločnosti patrí vypratanie staveniska do troch dní po riadnom ukončení a odovzdaní diela. Záručná doba na verejné osvetlenie je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

V prípade omeškania so splnením hrozia firme zmluvné pokuty. Za neukončenie diela vo výške 0,1 % z ceny diela za každý začatý deň omeškania, ktorá sa bude po dvoch týždňoch omeškania zvyšovať na 0,2 %. Ak bude omeškanie trvať viac než 15 dní, mesto má právo od zmluvy odstúpiť.

Pokiaľ by sa pri preberacom konaní zistili na diele vady či nedorobky a spoločnosť ich neodstráni v zmluvne stanovenom čase, čaká ju pokuta vo výške 16 eur za každý deň omeškania. Pokutu môže firma dostať aj v prípade nevypratania staveniska, tu je sadzba 3 eurá za každý deň omeškania.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X