Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚSMEV AKO DAR: Najmilší koncert roka
Deti z detských domovov poèas 19. roèníka podujatia detí z detských domovov, náhradných rodín Najmilší koncert roka, ktorý organizuje Spoloènos priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Bratislava, 4. jún 2009. Foto: SITA/TomᚠBenedikoviè
27. apríla 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Na Najmilšom koncerte roka sa predstavili deti z detských domovov

Nitra 27. apríla – Spoločnosť Úsmev ako dar už po 24. raz zorganizuje prehliadku umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín s názvom Najmilší koncert roka. Celoslovenskému reprezentatívnemu kolu predchádzajú štyri regionálne kolá, v rámci ktorých sa predstavia nadané deti z jednotlivých krajov. Regionálna prehliadka pre západné Slovensko (Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj) sa uskutočnila dnes v popoludňajších hodinách v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

„Program bol pestrý. Počas nedeľného popoludnia tu deti predviedli svoj talent v oblasti spevu, tanca, hry na hudobnom nástroji a dramatickej tvorby. Po náročnom období skúšania konečne vystúpili na javisko a dokázali divákom i svojim priateľom, ale najmä samy sebe, že ak po niečom skutočne túžia a venujú tomu dostatok času a úsilia, môžu uspieť,“ povedal TASR predseda regionálnej pobočky Úsmev ako dar v Nitre Roman Hajdák. Nezabudol doplniť, že najlepšie individuálne a skupinové vystúpenia zaradila odborná porota do záverečnej celoslovenskej prehliadky, ktorá sa uskutoční 5. júna v Bratislave.

Na Najmilšom koncerte roka v Nitre vystúpilo takmer 100 detí z detských domovov, voľnočasových centier a náhradných rodín. Na podujatí sa zúčastnili detské domovy zo Žitaviec, Skalice, Kolíňan, Topoľčian, Detský charitný dom sv. Lujzy v Nitre, Nízkoprahové centrum MAK a Voľnočasový klub Bublleogy Bratislava. Koncertom prítomných sprevádzal moderátor Roman Juraško.
„Všetci potrebujeme skúšať nové veci a mať príležitosť sa v nich osvedčiť. Aj o tom je Najmilší koncert roka. Deťom, ktoré veľa pozitívnych podnetov nedostali a pocit ocenenia nepoznajú takmer vôbec, sme vytvorili priestor, aby to mohli zažiť. Možno sa o túto skúsenosť budú môcť neskôr oprieť,“ povedala Adriana Sisiková z Úsmevu ako dar, členka celoslovenskej poroty a realizačného štábu podujatia Najmilší koncert roka.

Detstvo detí vyrastajúcich bez podpory vlastných rodičov je náročné. Aj ony chcú byť vypočuté, ocenené a prijaté. V tomto sa od svojich rovesníkov z rodín vôbec nelíšia. A hoci svojich najbližších v hľadisku pravdepodobne neuvidia, zážitok z vystúpenia im určite dodá istotu a chuť vystúpiť z vlastného tieňa. Dúfam, že koncert prispel aj k tomu, aby si tieto deti viac vážili samy seba. Pretože ak vás niekto odmietne, ľahko uveríte tomu, že za nič nestojíte. Ale ony za to stoja. Stoja za to, aby sme si ich všímali a snažili sa ich pochopiť,“ dodal Hajdák.
Najmilší koncert roka sa už tradične teší veľkému záujmu zo strany detí, vychovávateľov i verejnosti. Pre všetkých je to príležitosť stretnúť sa, otvorene komunikovať a potešiť sa spoločným umeleckým zážitkom. „Koncert je tiež formou poďakovania sa sponzorom, priateľom a podporovateľom,“ uzavrel Hajdák.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X