Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozkopávky v meste, kanalizácia
ilustračné: SITA
15. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Klokočine opravia vnútroblokové kanalizácie, pozrite, kde všade sa bude opravovať

Mesto nedávno uzatvorilo zmluvu so spoločnosťou Megaspol, ktorá sa má postarať o opravy kanalizácii v mestskej časti Klokočina. Vnútroblokové kanalizácie budú opravovať na viacerých uliciach. 

Vnútroblokové kanalizácie opravia na Alexyho 12-16, Bizetova 1-11, Beethovenova 6-8, 3-9. Stane sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 24. apríla 2018, ktorá určuje charakteristiku prác a dodávok. „Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. III tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ píše sa v zmluve.

S prácami sa má začať do desiatich dní od výzvy objednávateľa a ukončené majú byť do septembra tohto roka. „Cena za zhotovenie predmetu zmluvy v rozsahu podľa čl. I tejto zmluvy je stanovená dohodou zmluvných strán v zmysle zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách a vyhláškou č. 87/1996 Z.z. a je doložená zhotoviteľom položkovitým ocenením uvedeným v cenovej ponuke,“ spresňuje zverejnený dokument.

Cena za zhotovené dielo bola stanovená na 101.526,26 eur bez DPH. Po prirátaní dane (20.305,25 eur) sa celková suma vyšplhá na 121.831,51 eur. „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ píše sa v dokumente. Záručná doba na dielo je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Jednotlivé ceny opráv vnútroblokových kanalizácií boli stanovené nasledovne: Alexyho 12-16 (33.906,62 eur vrátane DPH), Bethovenová 6-8, 3-9 (39 927,35 s DPH), Bizetová 1-11 (47 997,54 vrátane DPH).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X