Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Klokočine by mali postaviť viacpodlažné garáže

Mesto ponúkne pozemky na výstavbu viacpodlažných garáží s celkovou kapacitou vyše štyristo parkovacích miest

NITRA 14. mája – Na mestskom zastupiteľstve v Nitre budú poslanci rokovať aj o predaji pozemkov, na ktorých by mali vyrásť tri hromadné garáže. Mesto chce vyhlásiť obchodnú verejnú súťaž, v ktorej ponúkne tri nevyužívané pozemky na Klokočine.

Medzi ulicami Mikovíniho, Čajkovského a Partizánska sa predpokladá výstavba trojpodlažných garáží s 240-timi parkovacími miestami a s možnosťou doplnenia služieb motoristom (napríklad autoumyváreň). Dve dvojpodlažné garáže by mali vyrásť medzi ulicami Hviezdoslavova a Čajkovského a medzi Jedlíkovou a Kmeťovou s kapacitou 120 a 84 parkovacích miest.
Terén umožňuje samostatne sprístupniť jednotlivé podlažia z miestnych komunikácií. Ako sa uvádza v materiáli, zverejnenom na internetovej stránke mesta, výhodou riešenia je dosiahnutie väčšieho počtu parkovacích miest. Pozemky mesto ponúkne na prenájom s možnosťou následného predaja.

Poslanci budú vo štvrtok 15. mája rokovať aj o predaji Hotela Tenis na Chrenovej. Ten sa už niekoľko rokov nevyužíva a mesto ho chcelo pred časom prerobiť na byty. Ako sa píše v návrhu súťažných podmienok, ide o prízemnú budovu – unimobunku z roku 1993, ktorá sa nachádza v tenisovom areáli. Súčasťou predaja je aj ďalší pozemok v tejto lokalite. Minimálna kúpna cena je 188 837 eur. Poslancom predložia aj správu o výsledku kontroly niektorých servisných zmlúv mesta, ich obsahu a oprávnenosti ceny služby. Medzi ďalšími bodmi rokovania sú informácie o kontrolách hospodárenia v zariadeniach mesta a o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta na futbal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X