Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
priechod pre chodcov
ilustračné: SITA
23. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Klokočine bude nový priechod pre chodcov, mesto zaň zaplatí takmer 13-tisíc eur

Mesto dalo zriadiť úrovňový priechod pre chodcov na sídlisku Klokočina. Nový priechod by mal spojiť Kmeťovu a Bizetovu ulicu.

Úrovňový priechod pre chodcov zriadi firma Marfil, s.r.o., s ktorou mesto nedávno podpísalo zmluvu. Práce na priechode majú byť zahájené do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené do 31. júla 2016.

Podľa zmluvy zaplatí mesto za vyhotovenie priechodu sumu 12.614,40 eur vrátane DPH. Záručná doba na priechod je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Práce, ktoré firma vykoná, zahŕňajú napríklad rozoberanie zámkovej dlažby, vytrhanie betónových obrúb či rezanie existujúceho asfaltového krytu.

Podklad priechodu má byť z drveného kameniva, prostého betónu a podsyp zo štrkopiesku.

Firma taktiež osadí cestné zábradlie a namontuje dopravné značky a tabule. V cene, ktorú mesto Nitra zaplatí za vyhotovenie diela, sú zahrnuté aj ďalšie práce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X