Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Schody
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
2. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Jurkovičovej ulici v Nitre opravia schody, mesto zaplatí necelých 45-tisíc eur

Za poštou na Jurkovičovej ulici v Nitre dôjde k rekonštrukcii schodov. Hotové by mali byť do konca júna tohto roka.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, dôjde čoskoro k rekonštrukcii schodov nachádzajúcich sa za poštou na Jurkovičovej ulici v Nitre. K oprave dôjde na základe cenovej ponuky spoločnosti Lauko, s.r.o., ktorá bola predložená mestu 5. marca tohto roka.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. III tejto zmluvy,“ píše sa v zverejnenom dokumente.

Termín zahájenia prác je podľa zmluvy stanovený do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom schody by mali byť zrekonštruované do 30. júna 2018. Ako uvádza dokument, cena za dielo, respektíve za všetky práce a dodávky, bola stanovená na sumu 37.234,13 eur bez DPH. Po prirátaní platnej 20 percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje hodnotu 7.446,83 eur, sa tak celková suma za dielo vyšplhá na 44.680,96 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ informuje zverejnený dokument.

Záručná doba na zrekonštruované schody je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Zmluvné strany sa dohodli aj na riešení prípadných sporov či zmluvných pokutách.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X