Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DRAŽOVCE: Piknik pri kostolíku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
DRÁŽOVCE: Piknik pri kostolíku Piknik pri Drážovskom kostolíku neïaleko mesta Nitra, v duchu impresionistickej pohody a bezstarostnosti. Je to súèas osláv 900-výroèia prvej písomnej zmienky o obci Drážovce. Drážovce, 30. jún 2013. Foto: SITA/Martin Havran
11. marca 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Na jar budú v meste dva verejné pikniky

Prvý bude v apríli pred Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou a druhý v júni v amfiteátri na sídlisku Diely

NITRA 11. marca – Dva verejné pikniky zorganizujú v Nitre dobrovoľníci a neformálne skupiny občanov. Finančnú podporu získali z Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN). Prvý bude v apríli pred Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou (SPU) a druhý v amfiteátri na sídlisku Diely. „Granty získali dobrovoľníci, ktorí chcú poukázať na fakt, že verejný priestor by mal byť vnímaný ako plnohodnotná súčasť života, ako miesto pre príjemné trávenie voľného času,“ uviedla Petra Hadžová v NKN. Piknik pred areálom SPU sa uskutoční 29. apríla a predkladatelia naň získali 500 eur. Jeho súčasťou budú nielen odborné prednášky a diskusie, ale napríklad aj čitáreň pod holým nebom, čajovňa v prírode a piknikovanie v tráve, ručné práce, cvičenie, zumba a rôzne umelecké a kultúrne aktivity.

Komunitný piknik, ktorý sa uskutoční 28. júna v Amfiteátri na Dieloch má za cieľ spojiť sídliskovú komunitu. „Na príprave podujatia sa bude podieľať tridsať dobrovoľníkov z občianskeho združenia Storm a spriatelených organizácií a práve tento amfiteáter poskytuje ideálny priestor pre zmysluplné využitie voľného času, relax, šírenie kultúrnych hodnôt a športové aktivity,“ dodala Hadžová. V rámci pikniku si návštevníci môžu pozrieť výstavu fotografií pod názvom Sídlisko cez objektív. V sprievodnom programe nebude chýbať turnaj vo futbale a v streetbale a rôzne zábavné činnosti či kultúrny program.

Pikniky získali podporu v otvorenom grantovom kole spolu s ďalšími piatimi projektmi. Medzi nimi je napríklad jarné čistenie Zobora, vybudovanie letného pódia v Hydeparku pri rieke Nitra, náučný chodník pri MŠ Benkova, remeselné dielne pred Galériou Trafačka a dokumentárny film o nitrianskom skautingu. Celkovo prišlo do NKN dvadsaťpäť žiadostí. Na sedem vybratých projektov pôjde 4 216 eur, ktoré poskytlo Mesto Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X