Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
priechod pre chodcov
ilustračné: SITA
25. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Hviezdoslavovej triede bude bezbariérový priechod pre chodcov, hotový má byť do konca augusta

Na Hviezdoslavovej triede v Nitre sa dočkajú bezbariérového priechodu pre chodcov, vypláva to zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke. 

Ako sa uvádza vo zverejnenom dokumente, mesto podpísalo zmluvu so spoločnosťou Lauko, s.r.o., tá sa má postarať o vytvorenie diela „Bezbariérová úprava priechodu pre chodcov na Hviezdoslavovej triede (smer pošta Jurkovičova)“. Úprava priechodu sa bude vykonávať podľa cenovej ponuky, ktorú firma zaslala radnici 29. júna tohto roka.

Termín zahájenia prác bol stanovený do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom práce majú byť ukončené do 31. augusta 2018. Suma, ktorú mesto za úpravu priechodu zaplatí, sa vyšplhala na necelých 7-tisíc eur. Konkrétne bola cena za dielo stanovená nasledovne: 5.799,58 eur bez DPH, daň 1.159,91 eur a cena diela spolu s 20-percentnou daňou 6.959,49 eur.

Záručná doba na bezbariérový priechod pre chodcov je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Do rozpočtu necelých 7-tisíc eur sa zmestilo napríklad osadenie obrubníka, kladenie zámkovej dlažby, kladenie dlažby pre nevidiacich, prekládka telekomunikačného kábla a ďalšie nevyhnutné úkony k vykonaniu diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X