Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sportova hala pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
1. marca 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Hlbokej ulici v Nitre vznikne športová hala za necelý milión eur, vybuduje ju žilinská firma

Na Hlbokej ulici v Nitre vznikne športová hala, vyplýva to zo zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke. Hala určená pre šport vyrastie na mieste, kde predtým stála telocvičňa, ktorú zničil požiar.

Športová hala Hlboká sa stane čoskoro realitou, už je známe, ktorá firma ju vybuduje. Ako uvádza dokument na stránke mesta, zhotoviteľom haly bude žilinská firma HUPRO TRADE SE, ktorá bola úspešná vo verejnom obstarávaní. To sa uskutočnilo formou podlimitnej zákazky bez elektronického trhoviska – práce.

„Keďže objednávateľ akceptoval ponuku zhotoviteľa predloženú dňa 16. 1. 2018, zmluvné strany uzatvárajú zmluvu o dielo v súlade so súťažnými podkladmi a ponukou predloženou zhotoviteľom do verejného obstarávania na základe parciálnych objednávok objednávateľa podľa jeho potrieb,“ informuje dokument.

Žilinská firma sa podpisom zmluvy zaviazala pre mesto Nitra vykonávať stavebné práce na výstavbe objektu športovej haly na Hlbokej ulici v Nitre, ktorého špecifikácia je určená viacerými bodmi.

S výstavbou sa má začať dňom nasledujúcim po dni odovzdania a prevzatia staveniska. Firma má na vybudovanie športovej haly 161 kalendárnych dní, pričom stavenisko podľa zmluvy vyprázdni do piatich dní odo dňa odovzdania diela.

„Vykonaním diela je stav, kedy došlo k odovzdaniu a prevzatiu celého diela ako celku bez závad a nedokončených prác, pričom po riadnom ukončení diela bude podpísaný protokol o odovzdaní a prevzatí časti diela zmluvnými stranami,“ spresňuje zmluva.

Cena vybudovania športovej haly na Hlbokej bola určená na 757.934,29 eur bez DPH, z toho daň predstavuje 151.586,86 eur. Celková hodnota diela vrátane DPH sa tak vyšplhá na sumu 909.521,15 eur.

„Cena diela je v cenovej ponuke zhotoviteľa spracovaná pre jednotlivé položky podľa výkazu výmer predloženého objednávateľom ako podklad pre spracovanie cenovej ponuky do súťaže o uzavretie tejto zmluvy o dielo,“ spresňuje zverejnený dokument.

Firma poskytla mestu záruku na dielo 60 mesiacov, ktorá začína plynúť odo dňa odovzdania a prevzatia diela a po odstránení poslednej vady alebo nedorobku zisteného pri preberacom konaní diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X