Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Lekárske odbory chcú bezplatné parkovanieLekárski odborári pri Univerzitnej nemocnici Bratislava v najbli¸¨ích d?och spustia petíciu proti spoplatnenému parkovaniu pri ru¸inovskej a petr¸alskej nemocnici.  Zmluvu na prenájom parkovacích miest so súkromnou spolo?nos?ou Zipp - S uzavrela Univerzitná nemocnica na 10 rokov za 952 500 eur. Spoplatnených by malo by? 230 miest pri nemocnici v Ru¸inove a rovnaký po?et v Petr¸alke. Na snímke parkovanie pred nemocnicou v Ru¸inove. Bratislava, 14. marec 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
8. augusta 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Na Čermáni pribudnú desiatky nových parkovacích miest

Súčasťou rekonštrukcie Golianovej ulice je aj vybudovanie nového parkoviska pri novej obytnej štvrti Južná

NITRA 8. augusta – V mestskej časti Nitry Čermáň budujú nové parkovisko s kapacitou približne 70 parkovacích miest. Jeho výstavba je súčasťou rekonštrukcie Golianovej ulice, ktorú ukončili v týchto dňoch a dali ju do prevádzky. „Kompletne sme zrekonštruovali sedemstometrový úsek Golianovej ulice s prekládkami inžinierskych sietí a verejného osvetlenia, vybudovali sme chodníky a v dolnej časti ulice sme špeciálne prepojili odvodnenie, takže zachytávame vodu aj z priľahlých ulíc. Teraz nás čaká ešte dokončenie parkovacích plôch,“ povedal pre agentúru SITA Karol Bohunický zo spoločnosti Eurovia, ktorá stavebné práce realizuje. Zároveň dodal, že záručná doba je zmluvne dohodnutá na desať rokov.

Parkovisko vznikne v blízkosti novej obytnej štvrte na Južnej ulici v miestach, kde bola doteraz zeleň a autá tu parkovali nadivoko. Mesto investovalo do celej investičnej akcie 1,3 milióna eur a je financovaná z 10-miliónového úveru, ktorý si mesto zobralo minulý rok. „Toto bola asi najväčšia akcia z celého toho balíka, kde sme si naplánovali 28 väčších, ale aj menších opráv ciest a komunikácií a medzi nimi aj rekonštrukciu Župného námestia a námestia za hlavnou poštou, ktoré sú už dokončené. Čaká nás ešte prepojenie Wilsonovho nábrežia a dokončenie cyklotrás popri rieke “ informoval viceprimátor Nitry Štefan Štefek. Všetky akcie, ktoré sú financované z úveru, chce mesto dokončiť do jesene tohto roka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X