Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad franophoto.jpg
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
3. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na budovu Mestského úradu v Nitre pribudnú elektronicky riadené vonkajšie žalúzie

Budova Mestské úradu v Nitre bude mať elektronicky riadené vonkajšie žalúzie, tie pribudnú na ľavej strane hlavné traktu budovy. Ako vyplýva zo zmluvy, ktorú mesto nedávno podpísalo, firma žalúzie dodá i namontuje. 

Zákazku elektronicky riadených žalúzií získala spoločnosť L .M.J. Salamander s.r.o., a to na základe cenovej ponuky. Podľa informácií z dokumentu, ktorý mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, predmet zmluvy zahŕňa: „Dodávku a inštaláciu vonkajších žalúzii na budove Mestského úradu v Nitre (hlavný trakt budovy MsÚ – ľavá strana); dodávku, montáž, osadenie tovaru spolu s inštalačným materiálom a jeho spustenie do prevádzky, vrátane vykonania prípravných prác v priestoroch MsÚ. Všetky takto vykonané práce a služby súvisiace s dodávkou predmetu zmluvy vrátane dovozu sú zahrnuté v cene určenej touto zmluvou.“

Ako je uvedené v dokumente, dodávateľ sa podpisom zmluvy zaviazal doručiť elektronicky riadené žalúzie najneskôr do 15. augusta tohto roka. „Objednávateľ sa zaväzuje predmet plnenia za splnenia všetkých podmienok dohodnutých v tejto zmluve prevziať a zaplatiť dohodnutú cenu, a to aj v prípade skoršieho časového plnenia dohodnutého touto zmluvou. Dodávateľ zodpovedá za dodržanie dohodnutých termínov. Doba dodania predmetu plnenia sa automaticky predlžuje o dobu, počas ktorej dodávateľ preukázateľne nemohol predmet plnenia dodávať, a to aj pri vyvinutí maximálnej snahy a starostlivosti ( z dôvodu vyššej moci, z dôvodu nepriazne počasia),“ spresňuje dokument.

Cena za dodanie tovaru bola stanovená na 17.543,14 EUR, po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 3.508,63 EUR, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 21.051,77 EUR. „Objednávateľ neposkytuje zálohovú platbu. Objednávateľ sa zaväzuje uhradiť cenu za dodanie tovaru na základe doručenej faktúry v lehote splatnosti. Faktúra môže byť vystavená dodávateľom iba na takú časť dodávky tovaru, ktorá je dodaná a objednávateľom protokolárne prevzatá. Objednávateľ sa zaväzuje uhradiť čiastkovú platbu za daný rozsah dodania tovaru, ak dodávateľ preukázateľne nieje schopný dodať predmetu plnenia v celom rozsahu, (napr. z dôvodu vyššej moci, z dôvodu nepriazne počasia) a to aj pri vyvinutí maximálnej snahy a starostlivosti. Splatnosť tejto faktúry je 14 dní odo dňa doručenia objednávateľovi,“ uvádza sa v platobných podmienkach.

Ako ďalej informuje zmluva, odovzdanie a prevzatie elektronicky riadených žalúzií sa uskutoční formou protokolu o odovzdaní a prevzatí predmetu zmluvy, ktorý podpíšu poverení zástupcovia oboch zmluvných strán. „Dodávateľ zodpovedá za kvalitu predmetu zmluvy podľa všeobecne záväzných platných právnych predpisov a v zmysle tejto zmluvy po stránke jeho úplnosti, prevádzkovej spôsobilosti a spoľahlivosti v záručnej dobe v dĺžke 60 mesiacov. Záručná doba začína plynúť dňom podpísania dodacieho listu objednávateľom,“ uvádza sa v zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X