Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kontajner-striekacky-storm-flixpoint-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages
8. júla 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Na autobusovej stanici pribudne bezpečnostný kontajner na použité injekčné striekačky, chcú takto chrániť obyvateľov

Kontajner bude verejný a Nitra sa tak stane druhou na Slovensku, kde osadia takýto bezpečnostný kontajner.

Nitrianske združenie STORM sa opäť podpísalo pod ďalší chvályhodný počin, tentokrát zabezpečilo pre obyvateľov mesta bezpečnostný verejný kontajner FIXPOINT na injekčné striekačky. Tento bezpečnostný kontajner bude druhým na Slovensku, pričom prvý sa nachádza v Trnave.

Som rád, že zástupcovia mesta Nitry nezatvárajú oči pred problematikou užívania drog v našom meste a nad ťažkosťami, ktoré s týmto javom súvisia,“ uviedol v správe mesta štatutárny zástupca združenia STORM Pavel Ščasný, ktorý je zároveň členom komisie pre sociálne veci, bývanie a podporu verejného zdravia pri Mestskom zastupiteľstve v Nitre.

Túto nádobu dávame preto, aby sme sa vyhli nachádzaniu striekačiek na zemi v meste, čo sa nám reálne deje,“ vysvetlil dôvody inštalovania Ščasný. „FIXPOINT predstavuje špeciálnu bezpečnostnú nádobu, ktorá je určená užívateľom drog ale aj ostatným obyvateľom mesta. Slúži na použité injekčné striekačky. Na jednej strane na tie, ktoré patria užívateľom drog a chcú ich bezpečne zlikvidovať. A zároveň nemajú možnosť využiť našu službu. Na druhej strane na voľne pohodené ihly, ktoré môže zlikvidovať každý z nás. Takto minimalizujeme náhodné poranenie sa, a tým aj šírenie rôznych chorôb,“ dodal Ščasný.

Bezpečnosť je prioritná

Dôležitá je hlavne bezpečnosť pri manipulácií, teda pri manipulácií je nevyhnutné používať rukavice alebo akúkoľvek ochranu, ako napríklad vrecko či servítku. „Rozumieme však aj obavám z dotýkania sa a prenášania ihiel do bezpečnostnej nádoby. Zároveň si uvedomujeme, že pre celú Nitru bude zatiaľ iba jedna nádoba. Práve preto stále platí, že nás obyvatelia môžu kontaktovať a my v čo najkratšom čase zabezpečíme bezpečné zlikvidovanie infekčného odpadu,“ informoval na záver Ščasný.

Kontajner FIXPOINT má za cieľ znižovať riziká náhodného prenosu ochorení na majoritnú populáciu týmto dôvtipným spôsobom zberu a bezpečnej likvidácie injekčných striekačiek. Združenie STORM bude tiež pravidelne kontrolovať tento kontajner a vyhodené ihly bezpečne zlikvidujú. FIXPOINT bude podľa informácií mesta osadený v blízkosti verejných toaliet na Autobusovej stanici v Nitre v stredu 17. júla o 15.00 hod. Kontaktné údaje STORM-u:

  • telefónne číslo: 0905 943 229,
  • FB: Združenie STORM,
  • emailová adresa: [email protected]

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X