Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
atletika-nitra-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages
20. mája 2019 Šport NitraAtletika od NitraDen.skSITA Diskusia()

Muži AC Stavbár Nitra a ženy ŠK ŠOG Nitra vyhrali 1. kolo nového ročníka slovenskej atletickej ligy v Bratislave

V úvodnom kole nového ročníka slovenskej atletickej ligy triumfovali na štadióne Mladá Garda v Bratislave muži AC Stavbár Nitra a ženy ŠK ŠOG Nitra.

Obhajcovia titulu vyhrali suverénne a urobili prvý krok na ceste k celkovo šiestemu majstrovskému titulu. Vlani tretie Nitrianky, ktoré ešte ligu nikdy nevyhrali, triumfovali s takmer 25-bodovým náskokom pred vlani zlatou banskobystrickou Duklou.

Hneď v úvode programu zviedli pekný súboj nádejní 18-roční prekážkari na 400 m a splnenie limitu SAZ na MEJ v Borase vyšperkovali osobnými rekordmi. Matej Baluch si posunul svoje maximum z 53,19 na 52,76 sekundy, Patrik Dömötör sa zlepšil z 52,85 o stotinku na 52,84 sekundy. Tomáš Grajcarík v behu na 800 m výkonom 1:58,33 min utvoril nový slovenský rekord v kategórii staršieho žiactva.

V 35. ročníku Memoriálu Tomáša Babiaka v hode oštepom si Maximilián Slezák zopakoval víťazstvo z roku 2014. Hneď v prvom pokuse dosiahol 73,93 m a už ho nik neprekonal. V šprinte na 200 m pri neúčasti Jána Volka triumfoval Šimon Bujna časom 21,63. V perfektnej forme je v úvode letnej sezóny špecialistka na 400 m prekážok a členka finálovej štafety SR na ME 2018 v Berlíne Daniela Ledecká.

Najprv si na 100 m výrazne zlepšila osobný rekord víťazstvom za 12,05, a potom na 200 m získala skalp Ivety Putalovej tiež v osobnom maxime 24,13. V behu na 5000 m v sólo pretekoch triumfoval najlepší slovenský vytrvalec – maratónec Tibor Sahajda časom 14:42,99 min, v rovnakej disciplíne žien skončila dvojnásobná olympionička Katarína Pejpková (za slobodna Berešová), ktorá sa vracia po materskej pauze, tretia časom tesne nad 18 minút.

Výsledky:

MUŽI

  • 100 m: 1. De. Danáč (AC Stavbár Nitra) 10,96, 2. Puchovský (ŠK ŠOG Nitra) 11,00, 3. Jelínek (Slávia TU Košice) 11,18;
  • 200 m: 1. Bujna (Slávia UK Bratislava) 21,63, 2. De. Danáč (AC Stavbár Nitra) 21,74, 3. Baluch (Slávia TU Košice) 21,86;
  • 400 m: 1. Timoranský (Slávia UK Bratislava) 49,41, 2. Marček (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 49,62, 3. Dömötör (ŠK ŠOG Nitra) 49,83;
  • 800 m (Cena P. Gleska, mimo AL): 1. Mitašík 1:54,05, 2. P. Ďurica (obaja Slávia UK Bratislava) 1:55,25, 3. Kolman (Slovin.) 1:58,00 (mimo ligy);
  • 1500 m: 1. Friš 3:52,04, 2. J. Sýkora (obaja ČR/AC Stavbár Nitra) 3:52,97, 3. Jablokov (Slávia UK Bratislava) 3:55,30;
  • 5000 m: 1. Sahajda (BMSC Bratislava) 14:42,99, 2. P. Ďurec (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 14:48,24, 3. Pelikán (Slávia UK Bratislava) 15:05,19;
  • 400 m prek.: 1. Baluch (Slávia STU Košice) 52,76 – limit SAZ na MEJ, 2. Dömötör 52,84 – limit SAZ na MEJ, 3. Mazúch (obaja ŠK ŠOG Nitra) 56,85;
  • výška: 1. T. Zeman 203, 2. Lukáš Beer (obaja AC Stavbár Nitra) 195, 3. Gergely Tóth (Slávia STU Bratislava) 195;
  • žrď: 1. Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 486, 2. Kremser (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 420, 3. Ďuriško (AC Stavbár Nitra) 380;
  • diaľka (Cena Š. Molnára): 1. Jelínek (Slávia TU Košice) 677, 2. Turcsányi (AC Stavbár Nitra) 659, 3. Megela (ŠK ŠOG Nitra) 656;
  • trojskok: 1. Turcsányi (AC Stavbár Nitra) 14,19, 2. Megela (ŠK ŠOG Nitra) 13,70, 3. Hlaváč (Akademik TU Košice) 13,37 (mimo ligy);
  • guľa: 1. Baran 16,84, 2. D. Daniš (obaja AC Stavbár Nitra) 16,45, 3. Löbb (ŠK ŠOG Nitra) 15,26;
  • disk: 1. Gondor (ČR/Slávia UK Bratislava) 51,41, 2. D. Daniš (AC Stavbár Nitra) 50,40, 3. Matušík (AC Nové Zámky) 49,91 (mimo ligy), 4. S. Kováč (AC Stavbár Nitra) 49,85;
  • oštep: 1. Slezák 73,93, 2. Michalec (obaja ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 66,65, 3. Gondor (ČR/Slávia UK Bratislava) 50,56;
  • 4 x 400 m: 1. Slávia UK Bratislava (Timoranský, Mizner, Ďurica, Mitašík) 3:23,14, 2. Slávia STU Bratislava 3:24,45, 3. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 3:25,45;
  • Poradie v 1. kole: 1. AC Stavbár Nitra 199, 2. Slávia STU Bratislava 134, 3. ŠK ŠOG Nitra 131, 4. Slávia UK Bratislava 105, 5. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 92, 6. Slávia TU Košice 66, 7. AK Spartak Dubnica n/V. 0.

ŽENY

  • 100 m: 1. Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 12,05, 2. Čeremisná (Ukr./Slávia STU Bratislava) 12,23, 3. Malatincová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 12,25;
  • 200 m: 1. Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 24,13, 2. Putalová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 24,52, 3. Malatincová (obe ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 25,32;
  • 400 m: 1. Nikolenková (Ukr./Slávia STU Bratislava) 56,25, 2. Kudlíková (K Spartak Dubnica) 58,12, 3. Kudlová (Slávia Trnava) 58,71 (mimo ligy);
  • 1500 m: 1. Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 4:41,99, 2. Michaličková (AO Žilina) 4:42,24 (mimo ligy), 3. Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 4:47,52;
  • 5000 m: 1. Maníková (AK Spartak Dubnica n/V.) 17:29,39, 2. Valová (Zdravie v pohybe Lučatín) 17:36,72 (mimo ligy), 3. Pejpková-Berešová (TJ Obal servis Košice) 18:04,77 (mimo ligy);
  • 400 m prek.: 1. Nikolenková (Ukr./Slávia STU Bratislava) 1:02,08, 2. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 1:03,68, 3. Svrčková (Slávia STU Bratislava) 1:05,15;
  • výška: 1. Butkovská (Slávia STU Bratislava) 165, 2. Haršányová (ŠK ŠOG Nitra) 160, 3. Tichá (Slávia STU Bratislava) a lenhartová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) obe 160;
  • žrď: 1. Strýčková (ČR/Slávia UK Bratislava) 330, 2. Paliderová (UMB B. Bystrica) a Očkaiová (AK Spartak Dubnica n/.) obe 320;
  • diaľka: 1. J. Velďáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 619, 2. Čeremisná (Ukr./Slávia STU Bratislava) 603, 3. D. Velďáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 575;
  • trojskok: 1. Ďurkechová (AK Spartak Dubnica n/V.) 12,41, 2. Haršányová (ŠK ŠOG Nitra) 11,79, 3. Lehenová (Slávia Trnava) 11,76 (mimo ligy);
  • guľa: 1. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 13,07, 2. Križanová (Slovin.) 12,91 (mimo bodovania), 3. L. Vargová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 11,96;
  • disk: 1. L. Vargová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 42,06, 2. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 41,49, 3. Jakubcová (ŠK ŠOG Nitra) 40,42,… 5. J. Velďáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 33,18;
  • oštep: 1. J. Hanuliaková 42,38, 2. Mokrá (Slávia ŠG Trenčín) 40,32, 3. Filová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 37,33;
  • 4 x 400 m: 1. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica (D. Tomková, Malatincová, B. Tomková, Putalová) 3:56,05, 2. Slávia STU Bratislava 4:00,34, 3. AK Spartak Dubnica n/V. 4:05,90;
  • Poradie v 1. kole: 1. ŠK ŠOG Nitra 172, 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 147,5, 3. Slávia STU Bratislava 131,5, 4. AK Spartak Dubnica n/V. 97, 5. Slávia UK Bratislava 57, 6. Slávia TU Košice 53, 7. Slávia ŠG Trenčín 33, TJ Tatran Spišská Nová Ves neštartovala.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X