Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
16. mája 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Múzeum a galéria pripravili na tento týždeň sériu podujatí, toto je v pláne

Sériu podujatí pre verejnosť pripravili na tento týždeň Ponitrianske múzeum a Nitrianska galéria. Obe kultúrne inštitúcie sa zapoja do Noci múzeí a galérií, ktorá bude v sobotu 21. mája. Okrem toho pripravuje Ponitrianske múzeum Deň otvorených dverí a galéria Týždeň Nitrianskej galérie.

Deň otvorených dverí bude v múzeu 20. mája. Od 9.30 do 15.30 hod. bude pre návštevníkov pripravená prehliadka expozície Skvosty dávnovekého Slovenska a výstav Nitriansko v zrkadle dejín, Život v lesných a vodných biotopoch, Život Slovanov pod Zoborom vo včasnom stredoveku. „Žiaci si budú môcť upevniť vedomosti nadobudnuté v školských laviciach a zároveň doplniť vedomosti, ktoré absentujú v učebniciach,“ uviedla manažérka pre marketing a styk s verejnosťou Ponitrianskeho múzea Ľubica Packová-Zahradárová.

Program dňa doplní interaktívny vzdelávací program Po stopách slovanských predkov, v rámci ktorého múzeum pripraví pre deti a mládež zábavnú vzdelávaciu kartovú hru, pexeso, puzzle, maľovanky a pracovné listy.

Noc múzeí a galérií bude v Ponitrianskom múzeu v sobotu 21. mája od 10. hodiny do polnoci. Vystúpi skupina DDZ Tormenta, ktorá predvedie šermiarske súboje s dobovými zbraňami i ukážku dobových remesiel. Hrať bude hudobné zoskupenie Musicantica Slovaca z Nitry, ktoré sa venuje oživovaniu hudobných pamiatok z obdobia stredoveku, renesancie a baroka z nášho územia a z ďalších európskych krajín. Vstup na podujatie je voľný.

Týždeň Nitrianskej galérie bude od 17. do 22. mája. Pripravené sú výtvarné dielne zamerané na rôzne techniky a rozvíjanie tvorivých zručností školopovinných detí a mládeže. Návštevníkom bez vekového obmedzenia sú určené popoludňajšie workshopy a večerné akcie, medzi ktorými je klavírny recitál jednej z najlepších slovenských klaviristiek Magdalény Bajuszovej na špičkovom klavíri Steinway & Sons, vernisáž výstavy Matrica ako ring spojená s perfomanciou a rôzne ďalšie podujatia. Počas celého týždňa je vstup do všetkých priestorov galérie s 50-percentnou zľavou a počas Noci galérií a múzeí od 13. hodiny do polnoci budú všetky výstavy zdarma.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X